::. Zwolnienie z banku

Witam,
zwolnili mnie z pracy za brak realizacji planów sprzedażowych. Zaczynam etap poszukiwania pracy, jak wytłumaczyć i jak odpowiedzieć przyszłemu pracodawcy kiedy padnie pytanie o powody rozstania z poprzednim pracodawcą? Chciałabym dobrze wypaść i nie zrazić przyszłego pracodawcy. Nie ukrywam, że od kiedy szukałam pracę minęło dobrych klika lat, a od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Dodam, że byłam zatrudniona prawie 4 lata w bankowości, wykonywałam plany sprzedażowe, niestety ostatnimi czasy bardzo zraziłam się do metod pracy, sposobu w jaki jest egzekwowanie wykonywanie obowiązków, moje wykonania spadły, zero motywacji, wypalenie. Byłam bardzo lojalnym pracownikiem, odpowiedzialnym, natomiast zmiana dyrektora i nowe rządy spowodowały zwolnienia kilku pracowników w ostatnim m-cu z dnia na dzień i zastępowanie ich nowymi „młodymi”. To nie jest moja pierwsza praca, staż łączny to 10 lat i pierwszy raz w życiu spotkałam się z taką sytuacją. Bardzo proszę o poradę i pomoc, dziękuje.

Witaj,
rzeczywiście sytuacja jest trudna i raczej nie warto obnosić się na rozmowie o pracę ze spadkiem motywacji.
To co napisałaś : „Byłam bardzo lojalnym pracownikiem, odpowiedzialnym, natomiast zmiana dyrektora i nowe rządy spowodowały zwolnienia kilku pracowników w ostatnim m-cu z dnia na dzień i zastępowanie ich nowymi „młodymi”.” jest dobrze brzmiącym powodem.

Natomiast jeśli jest tak jak piszesz (a wiem,  że tak jest) może być Ci trudno znaleźć nową pracę w bankowości, bo coraz częściej jest to zajęcie typu „pierwsza praca”. I Twoja kandydatura może w ogóle nie być brana pod uwagę.

Dlatego zachęcam Cię do rozejrzenia się po rynku szerzej, by sprawdzić co możesz robić poza bankowością.


Życzę powodzenia!

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz