::. Zwolnienie z banku

Witam,
zwolnili mnie z pracy za brak realizacji planów sprzedażowych. Zaczynam etap poszukiwania pracy, jak wytłumaczyć i jak odpowiedzieć przyszłemu pracodawcy kiedy padnie pytanie o powody rozstania z poprzednim pracodawcą? Chciałabym dobrze wypaść i nie zrazić przyszłego pracodawcy. Nie ukrywam, że od kiedy szukałam pracę minęło dobrych klika lat, a od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Dodam, że byłam zatrudniona prawie 4 lata w bankowości, wykonywałam plany sprzedażowe, niestety ostatnimi czasy bardzo zraziłam się do metod pracy, sposobu w jaki jest egzekwowanie wykonywanie obowiązków, moje wykonania spadły, zero motywacji, wypalenie. Byłam bardzo lojalnym pracownikiem, odpowiedzialnym, natomiast zmiana dyrektora i nowe rządy spowodowały zwolnienia kilku pracowników w ostatnim m-cu z dnia na dzień i zastępowanie ich nowymi „młodymi”. To nie jest moja pierwsza praca, staż łączny to 10 lat i pierwszy raz w życiu spotkałam się z taką sytuacją. Bardzo proszę o poradę i pomoc, dziękuje.

Witaj,
rzeczywiście sytuacja jest trudna i raczej nie warto obnosić się na rozmowie o pracę ze spadkiem motywacji.
To co napisałaś : „Byłam bardzo lojalnym pracownikiem, odpowiedzialnym, natomiast zmiana dyrektora i nowe rządy spowodowały zwolnienia kilku pracowników w ostatnim m-cu z dnia na dzień i zastępowanie ich nowymi „młodymi”.” jest dobrze brzmiącym powodem.

Natomiast jeśli jest tak jak piszesz (a wiem,  że tak jest) może być Ci trudno znaleźć nową pracę w bankowości, bo coraz częściej jest to zajęcie typu „pierwsza praca”. I Twoja kandydatura może w ogóle nie być brana pod uwagę.

Dlatego zachęcam Cię do rozejrzenia się po rynku szerzej, by sprawdzić co możesz robić poza bankowością.


Życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery