::. Zmienić pracę dla…

Wbrew powszechnym opiniom wcale nie wynagrodzenie jest tym, co skłania nas do zmiany pracy. Ogólnoświatowe badanie Kelly Workforce Index przeprowadzone na przełomie 2008/2009 na grupie ponad 134 tys. pracowników pokazało, że także w Polsce wcale nie wynagrodzenie jest na pierwszym miejscu.

I tak jeśli chodzi o reputację firmy, to ma ona znaczenie w sprawach dotyczących samych pracowników czyli sposobu zarządzania firmą, jakości produktów czy usług a także obecnych pracowników. Kandydaci do pracy nie przywiązują natomiast większej wagi do tradycji firmy, obecności na międzynarodowych firmach, wyników finansowych albo działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu czyli tego wszystkiego z czego pracodawcy są tacy dumni!

Na pytanie o najważniejszy czynnik skłaniający do opuszczenia firmy, w której obecnie pracują, 36 % ankietowanych wskazało brak szans na awans, 19 % – złe zarządzania, 13 %– niskie zarobki i świadczenia.

Wyniki ankiety w Polsce pokazują, że dla pracowników przede wszystkim liczy się bardziej interesująca i rozwijająca praca. Aż 41% wskazało tą wartość jako najbardziej wpływającą na przywiązanie do firmy. 29% pracowników natomiast uznało za najważniejsze wyższe zarobki i świadczenia.

To mogłoby tłumaczyć dlaczego od lat w czołówce wszystkich badań na najlepszego pracodawcę utrzymują się firmy z branży nowoczesnych technologii, firmy farmaceutyczne i telekomunikacyjne. Okazuje się bowiem, że to co ma największe znaczenie to interesująca praca.

Kiedy czytam takie badania, jako haerowiec nie pracujący w firmie z w.w. atrakcyjnych branż, nie mogę nie zadać sobie pytania – kto będzie dla nas wykonywać te mniej interesujące prace, których tak potrzebujemy? Skoro szukamy w pracy różnorodności i wyzwań, to kto będzie dla nas piec chleb, szyć ubrania i montować lśniący samochód, abyśmy mogli nim codziennie dojeżdżać do naszej mniej czy bardziej interesującej pracyJ?

Więcej informacji na temat wyników ankiety znajdziesz na Kelly Global Workforce Index.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


One thought on “::. Zmienić pracę dla…

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery