::. Zdegradowany znaczy przekwalifikowany

Większość pracowników na rynku pracy chce awansować. Niektórym się to udaje. W tej grupie są też tacy, którzy żałują swojej decyzji. Nie potrafią odnaleźć się na nowym stanowisku i chętnie wróciliby na dawną pozycję. 

Nie w każdej firmie jest to możliwe. Jeśli więc Twoje nowe stanowisko pracy stało się dla Ciebie koszmarem, zaczynasz rozglądać się na rynku pracy w poszukiwaniu innego, nie kierowniczego zajęcia. Wydawałoby się, że to nic trudnego – zostałeś awansowany w swojej obecnej firmie, musiałeś więc być cenionym pracownikiem. Wystarczy obniżyć wymagania finansowe i czekać na propozycje pracy. 

Jednak w praktyce okazuje się, że to nie jest takie proste. W oczach pracodawcy jesteś przekwalifikowany. Nie wzbudzasz zaufania u rekrutujących. Zatrudniając przekwalifikowanego kandydata obawiają się, że szybko znudzisz się pracą albo będziesz niezadowolony z utraconego wynagrodzenia i opuścisz firmę w ciągu kilka miesięcy. 

Jak więc przekonać rekrutującego, że zmiana stanowiska to chęć stała a nie kaprys? O planowanej zmianie w karierze powinieneś napisać już w liście motywacyjnym, by ujawnić swoje motywy do zmiany stanowiska. Wspomnij jak nowe stanowisko wpisuje się w długoterminowy plan Twojej kariery. Napisz o korzyściach, jakie niesie dla Ciebie ta zmiana – o balansie pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, o możliwości samorealizacji. Wspomnij, że masz świadomość tego, że wraz z nowym stanowiskiem obniżasz sobie stopę życiową, ale nie realizujesz się na obecnym stanowisku pracy i wolisz pobierać mniejsze wynagrodzenie i robić coś, co przyniesie Ci satysfakcję. 

Bądź szczery w ujawnianiu swojej motywacji. Najgorszą opcją jest udawanie, że nie widzisz problemu w degradacji, bo rekrutujący długo będzie się zastanawiał nad Twoimi prawdziwymi motywami do zmiany.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery