::. Zakazane słowa w CV

Chcąc uczynić swoje CV wyjątkowym, możesz czasem przedobrzyć i popaść w przesadę. Niektóre życiorysy są najeżone słowami, które nic nie znaczą.

Na przykład takim jak „uczestniczyłem w …”. Na czym konkretnie polegało Twoje uczestnictwo? Odbierałeś telefony i kserowałeś dokumenty czy powierzono Ci bardziej odpowiedzialne zadanie? Jeśli tak, to napisz wprost jakie.

Albo „skuteczny/efektywny/ekspert w …”. Jeśli jesteś w czymś wyjątkowo skuteczny, to napisz konkretnie w czym. Zrób listę swoich umiejętności – wpisz tylko te, w których naprawdę jesteś dobry i które mają powiązanie ze stanowiskiem, o jakie się starasz. Bądź konkretny – wtedy sprawiasz wrażenie eksperta w tym co robisz, a nie wtedy gdy się chwalisz nie podając żadnych dowodów.

Zamiast lakonicznych stwierdzeń napisz w zamian za co byłeś odpowiedzialny, wypisując szczegółowo zadania, które należały do Twoich obowiązków, powołując się przy tym na fakty i liczby. Pamiętaj o tym, by nie ujawniać za dużo informacji o swoim obecnym pracodawcy, zwłaszcza jeśli jest Twoją konkurencją.

 Twój życiorys jest narzędziem marketingowym, który ma promować wartościowy produkt – Ciebie. Używaj więc zwrotów, które wzmacniają, a nie osłabiają marketingowy przekaz.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz