::. Zakazane słowa w CV

Chcąc uczynić swoje CV wyjątkowym, możesz czasem przedobrzyć i popaść w przesadę. Niektóre życiorysy są najeżone słowami, które nic nie znaczą.

Na przykład takim jak „uczestniczyłem w …”. Na czym konkretnie polegało Twoje uczestnictwo? Odbierałeś telefony i kserowałeś dokumenty czy powierzono Ci bardziej odpowiedzialne zadanie? Jeśli tak, to napisz wprost jakie.

Albo „skuteczny/efektywny/ekspert w …”. Jeśli jesteś w czymś wyjątkowo skuteczny, to napisz konkretnie w czym. Zrób listę swoich umiejętności – wpisz tylko te, w których naprawdę jesteś dobry i które mają powiązanie ze stanowiskiem, o jakie się starasz. Bądź konkretny – wtedy sprawiasz wrażenie eksperta w tym co robisz, a nie wtedy gdy się chwalisz nie podając żadnych dowodów.

Zamiast lakonicznych stwierdzeń napisz w zamian za co byłeś odpowiedzialny, wypisując szczegółowo zadania, które należały do Twoich obowiązków, powołując się przy tym na fakty i liczby. Pamiętaj o tym, by nie ujawniać za dużo informacji o swoim obecnym pracodawcy, zwłaszcza jeśli jest Twoją konkurencją.

 Twój życiorys jest narzędziem marketingowym, który ma promować wartościowy produkt – Ciebie. Używaj więc zwrotów, które wzmacniają, a nie osłabiają marketingowy przekaz.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery