::. Zainteresowania w CV

Czy Ty też masz dylemat co pisać w rubryce zainteresowania?

Po pierwsze – ta rubryka nie jest obowiązkowa. Lepiej jest nie pisać nic, niż pisać mało interesująco. Nie każdego Bóg obdarzył pasją, o której można opowiadać godzinami. Dlatego jeśli chcesz wpisać „kino, muzyka, książka”, to pomiń swoje zainteresowania milczeniem.

Jeśli jednak należysz do grona wybrańców losu i masz pasjonujące zainteresowania, takie jak na przykład szybka jazda na motorze, to i tak zastanów się, czy warto o nich wspominać. Zgadnij dlaczego? Bo odpowiedź czy warto czy nie zależy od tego jakiej pracy szukasz. Jeśli chcesz przedstawić się jako dynamiczna i aktywna osoba, to takie zainteresowanie sprzyja budowaniu Twojego wizerunku zawodowego. Jeśli przeciwnie – w Twojej pracy liczy się uważność, odporność na rutynę i zamiłowanie do spokoju – taka pasja – jakby tu powiedzieć – nie jest kompatybilna z obraną drogą zawodową.

Tak jak nie ma życiorysu „dobrego na wszystko”, tak nie można rozpatrywać tematu zainteresowań w oderwaniu od oczekiwań stanowiska pracy. Życiorysem kreujesz swój wizerunek w oczach przyszłego pracodawcy, więc jeśli chcesz dostać pracę, warto go do tych oczekiwań dostosować.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.