::. Zainteresowania w CV

Czy Ty też masz dylemat co pisać w rubryce zainteresowania?

Po pierwsze – ta rubryka nie jest obowiązkowa. Lepiej jest nie pisać nic, niż pisać mało interesująco. Nie każdego Bóg obdarzył pasją, o której można opowiadać godzinami. Dlatego jeśli chcesz wpisać „kino, muzyka, książka”, to pomiń swoje zainteresowania milczeniem.

Jeśli jednak należysz do grona wybrańców losu i masz pasjonujące zainteresowania, takie jak na przykład szybka jazda na motorze, to i tak zastanów się, czy warto o nich wspominać. Zgadnij dlaczego? Bo odpowiedź czy warto czy nie zależy od tego jakiej pracy szukasz. Jeśli chcesz przedstawić się jako dynamiczna i aktywna osoba, to takie zainteresowanie sprzyja budowaniu Twojego wizerunku zawodowego. Jeśli przeciwnie – w Twojej pracy liczy się uważność, odporność na rutynę i zamiłowanie do spokoju – taka pasja – jakby tu powiedzieć – nie jest kompatybilna z obraną drogą zawodową.

Tak jak nie ma życiorysu „dobrego na wszystko”, tak nie można rozpatrywać tematu zainteresowań w oderwaniu od oczekiwań stanowiska pracy. Życiorysem kreujesz swój wizerunek w oczach przyszłego pracodawcy, więc jeśli chcesz dostać pracę, warto go do tych oczekiwań dostosować.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz