::. Zainteresowania w CV

Czy Ty też masz dylemat co pisać w rubryce zainteresowania?

Po pierwsze – ta rubryka nie jest obowiązkowa. Lepiej jest nie pisać nic, niż pisać mało interesująco. Nie każdego Bóg obdarzył pasją, o której można opowiadać godzinami. Dlatego jeśli chcesz wpisać „kino, muzyka, książka”, to pomiń swoje zainteresowania milczeniem.

Jeśli jednak należysz do grona wybrańców losu i masz pasjonujące zainteresowania, takie jak na przykład szybka jazda na motorze, to i tak zastanów się, czy warto o nich wspominać. Zgadnij dlaczego? Bo odpowiedź czy warto czy nie zależy od tego jakiej pracy szukasz. Jeśli chcesz przedstawić się jako dynamiczna i aktywna osoba, to takie zainteresowanie sprzyja budowaniu Twojego wizerunku zawodowego. Jeśli przeciwnie – w Twojej pracy liczy się uważność, odporność na rutynę i zamiłowanie do spokoju – taka pasja – jakby tu powiedzieć – nie jest kompatybilna z obraną drogą zawodową.

Tak jak nie ma życiorysu „dobrego na wszystko”, tak nie można rozpatrywać tematu zainteresowań w oderwaniu od oczekiwań stanowiska pracy. Życiorysem kreujesz swój wizerunek w oczach przyszłego pracodawcy, więc jeśli chcesz dostać pracę, warto go do tych oczekiwań dostosować.

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery