::. Zainteresowania w CV

W rubryce zainteresowania warto pisać się o zainteresowaniach, pod warunkiem, ze się je ma.

Zainteresowania typu fotografia, podróże, film, dobra książka niczego do CV nie wnoszą, bo pisze to każdy. Jeśli wiec należysz do większości ludzi, którzy nie interesują się niczym specjalnym po prostu pomiń tą rubrykę w swoim cv. Nie jest ona w żaden sposób obowiązkowa.

Jeśli naprawdę masz jakieś zainteresowania, to pisz o nich w sposób konkretny. Unikaj wpisywania zainteresowań kontrowersyjnych, takich jak działalność w skrajnych politycznie organizacjach czy kontrowersyjnych ruchach społecznych, bo możesz trafić na swojego przeciwnika.

Unikaj kłamstw na temat hobby – jeśli będziesz mieć pecha trafisz na rozmowie na znawcę tematu. A nie warto tracić na swojej wiarygodności przy tak mało istotnej kwestii jak zainteresowania.

Pracodawcy niechętnie patrzą na hobby, które za bardzo angażują pracownika. Jeśli wyczynowo trenujesz jakiś sport, jest oczywiste, że masz pewne zobowiązania wobec klubu, jeździsz na obozy sportowe i musisz w określonych terminach brać urlopy, co nie zawsze jest na rękę potencjalnemu pracodawcy.

Najlepiej, aby Twoje zainteresowania korespondowały z pracą, o jaką się starasz. Mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że nie zdecydowałam się kiedyś na zatrudnienie kandydata, który był reporterem na wyścigach samochodowych a aplikował na stanowisko biurowe do bardzo monotonnej i rutynowej pracy. Oczywiście, nie odrzuciłam jego kandydatury tylko z powodu zainteresowań, ale trudno mi było oddzielić tą informację o nim, o jego pasjach od stanowiska, na jakie miałam go zatrudnić.

Co więc warto zamieszczać w rubryce zainteresowania? Dobrym pomysłem jest umieszczenie w CV zainteresowań związanych bezpośrednio z branżą lub stanowiskiem, na które aplikujesz. Ważne jednak by rzeczywiście były to Ci tematy bliskie i znane, byś nie musiał wycofywać się rakiem gdy trafisz na dobrego rozmówcę.

Moja rekomendacja na koniec – jeśli zbyt długo zastanawiasz się co wpisać w rubrykę zainteresowania, znaczy, że możesz spokojnie ją pominąć, bez żadnej straty dla swojego CV.   

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


One thought on “::. Zainteresowania w CV

  • at
    Permalink

    Rzeczywiście. Mało kto zwraca uwagę na hobby, ale to czym się zajmujemy w czasie wolnym, co lubimy robić dużo mówi o nas samych, naszym temperamencie, osobowości. Mam też wrażenie, że sporo ludzi lubi pisać o zainteresowaniach, które wymagają dużej aktywności, bo to takie modne i dobrze postrzegane. Zainteresowanie bardziej monotonne są passe. Moim zdaniem, dobry rekruter nie powinien przychylać się do osoby, której zainteresowania są bardzo angażujące, popularne, modne a tymczasem ubiega się o pracę wymagającą większego skupienia np. na przydzielonych zadaniach. Jest to kwestia osobowości, ale ekstrawertyk rzeczywiście raczej nie będzie się nadawał do takiej pracy rutynowej.

    Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery