::. Wiek w CV

Zdaję sobie sprawę z tego jak trudno jest dostać pracę osobom, które przekroczą pewien wiek. Dostaję też maile od Czytelników 50+, którzy pytają w jaki sposób mogą sobie pomóc i sprawić by rekrutujący czytając CV skupili się na ich doświadczeniu zamiast zastanawiać się nad tym ile mają lat. Oto kilka przydatnych wskazówek.

  • Zrezygnuj z podawania roku ukończenia szkoły/studiów

Umożliwi to rekrutującemu, który prawdopodobnie będzie młodszy od Ciebie i może mieć swoje przekonania na tema ludzi 50+ koncentrację bardziej na Twoich umiejętnościach niż na wieku.

  • Poddaj krytycznej analizie swoje doświadczenie zawodowe

Nie musisz pisać o każdej pracy, jaką kiedykolwiek miałeś. Jeśli Twoja droga zawodowa jest długa i tak nie będziesz rozmawiać z rekrutującym o każdym stanowisku, bo zajęłoby to wieki. Prawdopodobnie będziesz zapytany o 2-3 ostatnie miejsca pracy. Możesz sądzić, że długa lista pracodawców czyni z Ciebie kandydata wszechstronnego i pożądanego. Bardziej prawdopodobne jest, że wywoła to efekt odwrotny – sprawisz wrażenie kogoś zbyt przywiązanego do przyszłości by mógł zaadaptować się w nowym środowisku pracy. Ogranicz listę swoich pracodawców do 15 lat do tyłu. Prawdopodobnie to, czym zajmowałeś się 20 lat temu dla potencjalnego pracodawcy nie będzie miało żadnego znaczenia, bo mam nadzieję, że rozwinąłeś przez te lata swoją karierę. Jeśli 20 lat temu byłaś sekretarką, a teraz jesteś Główną Księgową, to czy naprawdę warto rozpisywać się o tym co robiłaś w pierwszej pracy? 

  • Zmieść CV na dwóch stronach

Jeśli skondensujesz swoje doświadczenie zawodowe CV wyda się krótsze, a Ty młodszy:) 

  • Rozważnie dobieraj słowa, jakimi siebie opisujesz

Unikaj słowa „doświadczony”. Zamiast tego podaj nazwy programów komputerowych, jakie obsługujesz. Zaznacz swoje osiągnięcia, dodatkowe zadania i funkcje jakie pełniłeś. Z Twojego doświadczenia wynikają pewne korzyści dla pracodawcy i wprost je pokaż. 

  • Bądź obecny w internecie

Posiadanie  profilu na GoldenLine czy Facebooku sprawi, że nie będziesz postrzegany jako ktoś niereformowalny i starej daty. Nie musisz surfować po necie codziennie, ale jeśli Twoje nazwisko pojawi się w wyszukiwarce uwiarygodni to Ciebie jako kandydata, któremu nieobce są nowoczesne technologię. A wielu pracodawców obawia się u starszych kandydatów, że są niechętni nowinkom technologicznym, więc w pracy będą gorzej przyswajać nowe rzeczy. 

  • Wyślij swoją aplikację via e-mail

Może minęło już 20 lat odkąd szukałeś pracy po raz ostatni. Wiedz, że od tamtej pory wiele zmieniło się na rynku pracy.:) Nie ulegaj złudnemu przekonaniu, że wysłanie aplikacji pocztą uczyni Cię bardziej profesjonalnym i zwróci uwagę pracodawcy. Wręcz przeciwnie. 

  • Załóż skrzynkę pocztową na gmail.com

To jest naprawdę trendy i samo w sobie ujmie Ci kilkunastu lat:)

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery