::. Unikaj funkcjonalnego CV

Niektórzy doradcy kariery sugerują, że aby zwrócić uwagę na swoje umiejętności i doświadczenie a odwrócić uwagę od historii zatrudnienia, warto skorzystać z życiorysu funkcjonalnego. 

Zdecydowanie odradzam. CV funkcjonalne to moim zdaniem pułapka. CV funkcjonalne jest co prawda streszczeniem umiejętności zawodowych, ale klasyczne CV mało co przypomina i niewiele ma z nim wspólnego. Dlatego budzi frustrację i podejrzliwość u rekrutujących. 

Umiejętności w takim CV są zwykle wypisane „od Sasa do Lasa” i często trudno zorientować się w jakim kierunku zmierza kariera danej osoby. 

Głównym mankamentem tego CV jest to, że brak w nim historii zatrudnienia, więc nie wiadomo kiedy, gdzie i jak długo kandydat pracował. A skoro jest to fundamentalna część każdego życiorysu, od razu rodzi się pytanie, co kandydat chce ukryć skoro pomija tą część? Mogę się tylko domyślać, że chodzi o długie okresy bezrobocia lub częste zmiany pracy. Albo kandydat dopiero wchodzi na rynek pracy i wypisane umiejętności zdobył podczas ćwiczeń na studiach a nie w pracy (przyznasz, że jednak robi to różnicę). 

CV funkcjonalne najczęściej ląduje w koszu, bo dostarcza za mało informacji. Jeśli więc chcesz znaleźć pracę, popracuj nad podrasowaniem standardowego CV, a od funkcjonalnego trzymaj się z daleka.

 

 

 

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


One thought on “::. Unikaj funkcjonalnego CV

  • at
    Permalink

    Tomku, to o czym piszesz to nie CV funkcjonalne tylko rubryka w CV o charakterze podsumowania zawodowego. I wtedy jest jak najbardziej OK. Ale to nie CV funkcjonalne w pełni tego słowa znaczeniu ( i dobrze!).

    Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery