::. Umowa przedwstępna o pracę

www.RozmowaRekrutacyjna.plZanim złożysz wypowiedzenie zadbaj o to, by w nowym miejscu pracy dostać umowę przedwstępną lub przynajmniej list intencyjny. Znam z życia wzięte historie, kiedy to zarówno pracownicy jak i pracodawcy zostali „wystawieni do wiatru” przez drugą stronę stosunku pracy. W jednym wypadku kandydat został bez pracy, z biegnącym okresem wypowiedzenia w obecnym zakładzie pracy. W drugim to pracodawca wstrzymał proces rekrutacyjny po wybraniu kandydata, który w przededniu rozpoczęcia pracy zrezygnował z jej podjęcia. Na wskutek tego bardzo ważny dla korporacji projekt opóźnił się o 3 miesiące.

 Umowa przedwstępna bardziej niż list intencyjny chroni Twoje interesy jako pracownika. Nie jest to pojęcie z zakresu prawa pracy, więc nie znajdziesz w kodeksie pracy nic na ten temat . Jest ona uregulowana przepisami kodeksu cywilnego, co też rodzi określone skutki prawne. Na przykład wysokość odszkodowania z tytułu nie zawarcia umowy przyrzeczonej może być ustalona przez strony na dowolnym poziomie i często idzie w dziesiątki tysięcy złotych.

 

Firmy, które stosują w zatrudnieniu umowy przedwstępne dają kandydatowi sygnał, że traktują go poważnie. Pracownik może w obecnym miejscu pracy złożyć wypowiedzenie nie żyjąc w niepewności, czy aby nowy pracodawca nie wycofa się ze swoich planów wobec niego. Jest to szczególnie istotne przy dłuższych, trzymiesięcznych okresach wypowiedzenia, podczas którego wiele w firmie może się zmienić. Nowy pracodawca też czeka na nowego pracownika spokojnie, nie umawiając się pokątnie z innymi kandydatami. Podpisując więc umowę przedwstępna, kupujesz sobie tak naprawdę „święty spokój”.

 O różnicy pomiędzy umową przedwstępną a listem intencyjnym możesz przeczytać tutaj.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery