::. Pytanie o aktualne zarobki na rozmowie rekrutacyjnej

www.RozmowaRekrutacyjna.plMożesz czasem na rozmowie kwalifikacyjnej trafić na pytanie, które Cię absolutnie zaskoczy – ile Pani aktualnie zarabia? W niektórych krajach, gdzie kandydat do pracy dostarcza salary history (USA) albo gdzie każdy obywatel może sprawdzić dochód swojego sąsiada na oficjalnych stronach (Finlandia) takie pytanie nie budzi żadnego zaskoczenia.

Pracodawcy nie lubią przepłacać, dlatego wolą podjąć decyzję o Twojej „podwyżce” za Ciebie pytając o to, ile zarabiasz w obecnym miejscu pracy. Jeśli uważasz, że nie masz się czym chwalić, to nie musisz odpowiadać na to pytanie. Szczególnie wtedy, gdy chciałbyś w nowym miejscu zwiększyć swoje wynagrodzenie np. o 50%. Większość umów o pracę a tym bardziej kontraktów ma informację o poufności wynagrodzenia i na ten zapis możesz się powołać. Na pewno Twój rozmówca nie chciałby, aby jego pracownik ujawniał tajemnicę wynagrodzeń jego firmy, więc powinien to docenić. Jeśli nalega, możesz operować widełkami, tak szerokimi jak chcesz („moje wynagrodzenie oscyluje w granicach 11-15 tys brutto, nie mogę podać dokładnej kwoty, gdyż jestem związany umową o nieujawnianiu wynagrodzenia”).

Kiedy warto podawać informację o swoim wynagrodzeniu? Kiedy masz przekonanie, że to pomoże Ci wynegocjować lepsze warunki w nowym miejscu pracy, bo już teraz jesteś dobrze opłacanym pracownikiem. W przeciwnym razie zachowaj tę informację dla siebie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery