::. Termin ważności ogłoszenia o pracę

www.RozmowaRekrutacyjna.plKandydaci często chcieliby, aby w ogłoszeniu o pracę była podana informacja do kiedy pracodawca będzie kontaktować się z wybranymi kandydatami. Rozpoczynając proces rekrutacji trudno jest z góry określić jego ramy czasowe, gdyż nie wiadomo ilu kandydatów odpowie na ogłoszenie i w jakim zakresie będą spełniać oczekiwania stanowiska. Rekrutację czasem zamyka się po 3 dniach, a czasem po 3 miesiącach, najlepiej więc przyjąć, że oferta ważna jest tak długo jak długo „wisi” w Internecie.

Oprócz podaży kandydatów, jest jeszcze wiele innych zmiennych w prowadzeniu działalności gospodarczej, w wyniku których należy nieraz zmienić plany, w tym także rekrutacyjne. Na przykład, decyzja o zatrudnieniu nowej osoby może zostać wstrzymana do czasu wyjaśnienia jakiś okoliczności. I nie ma to nic wspólnego z poziomem aplikacji jakie nadeszły w odpowiedzi na ogłoszenie czy opieszałym działaniem działu HR. Z oczywistych powodów nie wszystkie takie informacje mogą być podawane do wiadomości kandydatów.

Może się więc zdarzyć, że pracodawca skontaktuje się z Tobą po kilku miesiącach z pytaniem czy jesteś nadal zainteresowany daną ofertą pracy. Ne ma powodu by się na niego za to obrażać. Nie musi to wynikać z tego, że byłeś ostatni na liście do kontaktu i teraz masz jedyną szansę by się odegrać za „zniewagę” jaka Cię spotkała. To, że firma kontaktuje się po jakimś czasie może nie mieć z Twoją kandydaturą nic wspólnego, a być jedynie przejawem zbiegu okoliczności.  A swoją drogą zdziwiłbyś się jak wielu kandydatów szuka dzisiaj pracy miesiącami i ich oferty są nadal aktualne. Zawsze więc warto kontaktować się z kandydatami i weryfikować ich dyspozycyjność, licząc się oczywiście z tym, że nie będą mogli podjąć już u nas pracy.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery