::. Termin ważności ogłoszenia o pracę

www.RozmowaRekrutacyjna.plKandydaci często chcieliby, aby w ogłoszeniu o pracę była podana informacja do kiedy pracodawca będzie kontaktować się z wybranymi kandydatami. Rozpoczynając proces rekrutacji trudno jest z góry określić jego ramy czasowe, gdyż nie wiadomo ilu kandydatów odpowie na ogłoszenie i w jakim zakresie będą spełniać oczekiwania stanowiska. Rekrutację czasem zamyka się po 3 dniach, a czasem po 3 miesiącach, najlepiej więc przyjąć, że oferta ważna jest tak długo jak długo „wisi” w Internecie.

Oprócz podaży kandydatów, jest jeszcze wiele innych zmiennych w prowadzeniu działalności gospodarczej, w wyniku których należy nieraz zmienić plany, w tym także rekrutacyjne. Na przykład, decyzja o zatrudnieniu nowej osoby może zostać wstrzymana do czasu wyjaśnienia jakiś okoliczności. I nie ma to nic wspólnego z poziomem aplikacji jakie nadeszły w odpowiedzi na ogłoszenie czy opieszałym działaniem działu HR. Z oczywistych powodów nie wszystkie takie informacje mogą być podawane do wiadomości kandydatów.

Może się więc zdarzyć, że pracodawca skontaktuje się z Tobą po kilku miesiącach z pytaniem czy jesteś nadal zainteresowany daną ofertą pracy. Ne ma powodu by się na niego za to obrażać. Nie musi to wynikać z tego, że byłeś ostatni na liście do kontaktu i teraz masz jedyną szansę by się odegrać za „zniewagę” jaka Cię spotkała. To, że firma kontaktuje się po jakimś czasie może nie mieć z Twoją kandydaturą nic wspólnego, a być jedynie przejawem zbiegu okoliczności.  A swoją drogą zdziwiłbyś się jak wielu kandydatów szuka dzisiaj pracy miesiącami i ich oferty są nadal aktualne. Zawsze więc warto kontaktować się z kandydatami i weryfikować ich dyspozycyjność, licząc się oczywiście z tym, że nie będą mogli podjąć już u nas pracy.

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery