::. Sztuka networkingu

Czy słyszałeś o tym, że aby dotrzeć przez Internet do jakiejkolwiek osoby na świecie potrzebujesz tylko 6 kontaktów?

To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy szukają pracy – bo to oznacza, że możesz dotrzeć do osoby prowadzącej rekrutację w Twojej wymarzonej firmie. Dotrzeć i poprosić o rozmowę albo przynajmniej zapytać o najbliższe plany rekrutacyjne i przesłać swoją aplikację zanim zrobi to ktoś inny. 

Badacze z Columbia University przeprowadzili eksperyment mający potwierdzić teorię 6 kontaktów. Zaprosili przypadkowych uczestników, których zadaniem było  skontaktować się ze wskazaną nieznajomą osobą przez Internet. To co zostało im podane to imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, zawód i wykształcenie.   

Wielu uczestników badania rozesłało maila z informacją o poszukiwanej osobie do przyjaciół i to czasami zadziałało. Ale Ci, którzy odnosili sukces w poszukiwaniach polegali na biznesowych powiązaniach. Zwrócili się z prośbą o pomoc do kogoś z tej samej branży i sieć powiązań została wprawiona w ruch.

Jak szukać pracy wykorzystując sieć powiązań?

  1. Ustal, gdzie chcesz pracować (2-3 firmy)
  2. Ustal na jakim stanowisku chcesz pracować i bądź w tym konkretny (będziesz  wyszukiwać po nazwie stanowiska konkretnych osób)
  3. Skontaktuj się z osobami ze swojej listy znajomych i kontaktów biznesowych i zapytaj czy  znają kogoś, kto: 
  •  ma kontakty z Twoja wymarzoną firmą
  • pracował dla Twojej wymarzonej firmy
  • pracował dla tej samej branży

Jeśli wiesz, kim jest przełożony zespołu, do którego miałbyś trafić, nie zawahaj się zapytać także o to konkretne nazwisko. A jeśli nie znasz nazwiska bezpośredniego szefa, użyj nazwisk ich przełożonych i podaj tyle szczegółów na ich temat ile możesz znaleźć w Internecie (takich jak uczelnia, którą kończyli, miasto rodzinne czy hobby jakie uprawiają).

Spróbuj więc wprawić machinę kontaktów w ruch, bo może ona otworzyć Ci drzwi do pokoju, w którym odbywa się rozmowa rekrutacyjna.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery