::. Scan umowy o pracę?

Czy można zawrzeć umowę elektronicznie? Jeśli ma się wdrożony podpis elektroniczny (nie mam na myśli tutaj scanu podpisu w PDF), to tak. A że jest  to stosunkowo rzadko spotykane w Polsce zjawisko, to doradzam ostrożność w tym względzie.

Wygodną i powszechnie stosowaną praktyką jest przesłanie elektronicznej wersji umowy do wglądu, którą kandydat drukuje w dwóch egzemplarzach, podpisuje i wysyła tradycyjną pocztą. Przeznaczony dla niego egzemplarz, podpisany przez pracodawcę wraca do niego również tradycyjną pocztą.

Proces ten można odwrócić, tzn. dwa podpisane przez reprezentanta pracodawcy egzemplarze są wysłane pocztą do kandydata, które je podpisuje i odsyła. Warto jednak liczyć się z faktem, że firmy niechętnie wypuszczają z rąk podpisane przez siebie dokumenty, które nie noszą podpisu drugiej strony, więc opcja nr 1 jest zdecydowanie częściej stosowana.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery