::. Rozmowa kwalifikacyjna i spisanie ustaleń

Monika pyta:

Jak się zabezpieczyć, by pracodawca dochował warunków ustalonych na rozmowie rekrutacyjnej bez pozostawienia po sobie złego wrażenia?

Bardzo dobre pytanie, Moniko.Wiem, że jest to trudny punkt negocjacji. Grasz rolę miłego, sympatycznego kandydata, a potem nagle chcesz potwierdzenia ustaleń na piśmie – czytaj: nie ufasz rozmówcy. 

A niby dlaczego miałabyś mu ufać? W najlepszym wypadku widzicie się drugi czy trzeci raz w życiu, nie znasz zasad obowiązujących w firmie, pamięć jest ulotna, za pół roku może się zmienić zarząd i nikt nie będzie pamiętał tego co Ci obiecano. Takie sytuacje czasem się zdarzają. Mnie na przykład się zdarzyła. 

Jeśli chcesz właściwie zadbać o swoje interesy – zwłaszcza gdy wstępna oferta finansowa firmy nie jest specjalnie atrakcyjna – tym bardziej powinnaś zabezpieczyć wynegocjowane zyski. Kiedy nie masz pracy, mniej Ci zależy, bo możesz być w sytuacji, że nie masz wyjścia, ale jeśli masz zatrudnienie? 

Ryzyko zmiany jest warte znacznie więcej niż wynosi przeciętna podwyżka, więc nie wstydź się prosić o potwierdzenie warunków na piśmie. 

Zanim założysz wypowiedzenie poproś o umowę przedwstępną w której znajdą się wszystkie poczynione przez Ciebie i przyszłego pracodawcę ustalenia. Uczciwy pracodawca nie powinien się tego wystraszyć, a jeżeli negatywnie zareaguje na spisanie ustaleń na piśmie, to powinno dać ci to dużo do myślenia.

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery