::. Pytanie o 3 wady

Ciągle na rozmowach rekrutacyjnych słyszy się takie pytanie – Proszę podać 3 pani zalety i 3 wady? Co można podać za wadę, żeby źle nie wypaść?

 – zapytała Monika.

 Dobrze Moniko, że myślisz o tym, aby źle nie wypaść. Niektórzy kandydaci sami podkładają sobie nogi i na jednym wydechu wymieniają całą listę swoich grzechów głównych.

To jedna skrajność.

Drugą skrajnością jest … nazywanie wadą perfekcjonizmu. Grubymi nićmi szyte i nikt się już na to nie nabiera.

 Jaką więc wadę wymienić? Na pewno swoją własną a nie wymyśloną na potrzeby rekrutacji, bo nie będziesz umiała przekonywująco rozwinąć tematu, gdyby Twój rozmówca był dociekliwy. Małego kalibru, najlepiej taką, która nie jest bezpośrednio związana z pracą, jak na przykład słaba pamięć do twarzy (jeśli akurat nie starasz się o pracę w biurze obsługi klientaJ).

 Dobrze widziane jest także przyznanie się do wady, co do której podjęłaś już pewne kroki naprawcze. Każdy z nas ma takie słabości, nad którymi pracuje. Na przykład problem z byciem asertywnym – wiesz o tym, przeszłaś trening asertywności, cały czas nad tym pracujesz i Twoje otoczenie zauważyło już postępy.  Taka odpowiedź jest zawsze dobrze oceniania, bo po pierwsze jest szczera i otwarta, po drugie pokazuje Twoje zaangażowanie w pracę nad sobą. A to zawsze jest dobrą wróżbą dla przyszłego pracodawcy.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery