::. Praca asystentki?

Gosia napisała:

”Chce złożyć dokumenty aplikacyjne do Spółki Vistula Group. Na razie firma prowadzi jedynie nabór na stanowisko sprzedawcy, jednak mnie taka praca nie interesuje. Chciałbym natomiast ubiegać się o stanowisko asystentki zarządu. Napisałam już cv, jednak nie bardzo wiem jak napisać LM, bo zawsze jak go pisałam to była to odpowiedź na konkretne ogłoszenie. Tym razem jest zupełnie inaczej nie ma ogłoszenia, ale najważniejsze jest to, że mi bardzo zależy na takiej pracy, wiem że dla niektórych osób może się to wydać dziwne że chce być asystentką, ale przez dość długi czas byłam związana z modą a właściwie modelingiem i jest to temat który mnie bardzo interesuje i w takiej dziedzinie chciałabym też pracować.

Czy mogłaby mi Pani udzielić jakiś wskazówek jak w ogóle zacząć pisanie listu motywacyjnego do firmy która aktualnie nie prowadzi naboru na dane stanowisko?”

Witam,
W przypadku gdy firma nie prowadzi rekrutacji na interesujące Cię stanowisko, polecam Ci wysłanie swojego CV i listy motywacyjnego z jak najbardziej dokładnym przedstawieniem swoich kompetencji, tak aby pracodawca mógł z nich skorzystać wtedy gdy będą potrzebne.

List motywacyjny wystarczy zacząć od słów “Każda firma poszukuje od czasu do czasu nowych pracowników, dlatego pozwalam sobie przesłać do Państwa swoją kandydaturę na stanowisko …. ..” i dalej już tradycyjnie.  A w tytule maila – aplikacja na stanowisko… “.

Chciałabym Ci jeszcze zrócić uwagę na jedną istotną kwestię – Twoje wyobrażenie o tym czym zajmuje się asystentka zarządu w firmie Vistula może się zderzyć z rzeczywistością. Asystentki (zarządu jak rozumiem) bez względu na branżę zajmują się wszędzie tym samym. I z modelingiem nie ma to wiele wspólnego. Chyba że traktujesz to stanowisko jako trampolinę do zajęcia innego stanowiska w firmie, wtedy aplikowanie ma sens.

Życzę powodzenia w realizowaniu marzeń, w tej czy innej firmie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.