::. Poufność procesu rekrutacji

Napisała do mnie Ania:

Jakiś czas temu pewna katowicka firma zaprosiła mnie na rozmowę, gdyż poszukiwali rekruterów ze znajomością francuskiego. Chociaż bardzo nie chcę zmieniać pracy, to moja firma ma problemy finansowe i jest ryzyko ogłoszenia upadłości. Pracę mi zaoferowano, jednakże ja zrezygnowałam na prośbę Zarządu, który chce ze mną pracować dopóki firma będzie się trzymać (zyskaliśmy inwestora).

Rozumiem, że firma rekrutacyjna przeanalizowała sobie sytuację mojej obecnej firmy i zaczęła dzwonić do naszych pracowników i zapraszać ich na rozmowy. Dzisiaj od jednego z nich dowiedziałam się, że tamten rekruter powiedział, że ja byłam u nich na rozmowie. Z imienia i nazwiska jak gdyby nigdy nic!
Moje pytanie brzmi: czy to zwykły brak profesjonalizmu czy już łamanie prawa?

Witaj Aniu,
to co Ci zrobiono, to oczywiście świństwo, ale niestety nie ma na to paragrafu. Jest to tylko brak obyczajów w biznesie. Twój przypadek nie jest niestety odosobniony, bo ostatnio manager z jednej firmy rekrutacyjnej opowiadał mi, że prezes innej firmy zrobił mu taki numer po tym jak on odmówił przyjęcia oferty pracy. Zadzwonił do jego przełożonego z informacją, że ów był u nich na rozmowie w sprawie pracy.

Co zrobiłabym na Twoim miejscu? Opowiedziała o tej historii jak największej ilości osób, aby ich przestrzec przed tą firmą. To będzie Twoja słodka zemsta.

Firmy w ogłoszeniach rekrutacyjnych umieszczają informację o gwarancji poufności zgłaszających się kandydatów, a nawet jak nie piszą tego wprost, to jest to taka „oczywista oczywistość” jak to, że należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych aplikując o pracę.

Oczywiście, możesz oprotestować się i napisać do tej firmy list z informacją, że nie życzysz sobie aby ujawniano takie informacje. Pozostaje otwarte pytanie ile możesz dzięki temu zyskać, a ile stracić. Bo nie wiadomo kogo jeszcze i kiedy spotkasz na swej zawodowej drodze.

To co możesz zrobić, to przekuć tą sytuację w sukces i powiedzieć w obecnej pracy, że chodzisz na rozmowy na przeszpiegi, żeby być na bieżąco z narzędziami motywowania pracowników stosowanymi przez konkurencyjne firmy:)

Życzę powodzenia,

Angelika


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery