::. Polak wierzy w znajomości

TNS OBOP przeprowadził badania z których wynika, że Polacy za główne źródło sukcesu uważają znajomości. Wierzy w to aż 36% badanych. Kolejne 21% Polaków uważa, że o sukcesie decydują nieuczciwe sposoby, a tylko 17% wierzy, że można go osiągnąć własną pracą. 9% ankietowanych upatruje tu szczęścia, a 8% w talent i zdolności.

Sprzeciwiam się całą sobą przekonaniom większości Polaków odkrytym w tych badaniach! Uważam, że niektórzy są zbyt leniwi by próbować dojść do czegoś własną pracą, dlatego w nią nie wierzą. Pocieszające jest tylko to, że im wyższe wykształcenie i pozycja badanych, tym częściej źródła powodzenia upatrywane są w talentach, zdolnościach i pracy niż w znajomościach.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz