::. Ogłoszenia agencji rekrutacyjnych

Na mojej grupie na GL pojawił się taki oto temat:

 „(…) firmy rekrutacyjne same sobie robią „koło pióra”, bo niechlujne/niedoprecyzowane/niejasne ogłoszenie po pierwsze zraża profesjonalistów (ja na przykład nie mam ochoty już się tam zgłaszać) a po drugie mogą sprawić, ze do firmy trafi powódź CV od ludzi, którzy z tematem nie maja nic wspólnego. (…)

Pomijając szczegół, ze zawsze mówi się o tym, żeby nie lać wody i nie kombinować w CV i LM, a zapomina się o tym, ze kandydat nie duch święty i nie jest w stanie odgadnąć „co poeta miał na myśli” pisząc opis stanowiska, z którego nic nie wynika… „

Stanowiska, z których nic nie wynika to nie rekrutacje pod konkretną ofertę pracy ale po to by pozyskać do bazy kandydatów nowe osoby z określonymi umiejętnościami. Agencje rekrutacyjne uaktualniają w ten sposób swoją bazę zanim zdobędą dany kontrakt i opublikują ogłoszenie pod konkretnego już pracodawcę. Po co to robią? Aby odpowiedzieć pracodawcy na pytanie (zanim podpiszą kontrakt) ilu mają w bazie kandydatów wstępnie spełniających kryteria danego stanowiska pracy.

Przy realizacji zlecenia rekrutacji w pierwszej kolejności sięga się do bazy kandydatów, a potem do tych „spływających” z ogłoszeń (bo tak jest szybciej).

Czasem warto zadać pytanie – jeśli się czegoś nie wie – niż zupełnie bezinteresownie się oburzać.:)


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


3 thoughts on “::. Ogłoszenia agencji rekrutacyjnych

 • at
  Permalink

  Mam pytanie odnośnie rekrutacji przez Internet ale tym razem poprzez ogłoszenia na popularnych portalach dla szukających pracy- czasem zdarza się że aplikować można tylko za pomocą przycisku APLIKUJ, i na żadnym etapie nie pojawia się adres mailowy pracodawcy, a czasem wchodząc na stronę danej firmy, ani słowa o takiej rekrutacji tam nie ma. Czy są to prawdziwe rekrutacje czy też nie? a jeśli nie to czemu służą?

  Reply
  • at
   Permalink

   Prawdziwe są, prawdziwe… Często łatwiej jest zamieścić ogłoszenie na portalu rekrutacyjnym niż zarządzać własną stroną www:) Uważam, że jest to tylko brak przepływu informacji, nic poza tym.

   Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery