::. Odpowiedni czas na awans

Zapytała mnie Anka:

„co decyduje o tym (jaki znak, czas?), że powinna ubiegać się w obecnej pracy o stanowisko Managera?”

Najważniejszym znakiem jest to, czy Ty sama tego chcesz. Nie jestem przekonana, czy naprawdę chcesz skoro piszesz o tym w kategoriach powinności.

Chociaż nie uważam, że ludzie rodzą się managerami, to nie uważam także aby każdy się do tej roli nadawał lub – co gorsza – miał obowiązek posiadać takie aspiracje.

Jeśli chodzi o odpowiedni czas na awans, to niektóre firmy mają na to swoje wewnętrzne regulacje, które mówią, że można o wyższe stanowisko w firmie ubiegać się po X latach pracy (zwykle co najmniej dwóch).

Jeśli w Twojej firmie ich nie ma, to masz trudniejJ Jak takie zgłoszenie będzie ocenione, zależy w dużej mierze od kultury organizacyjnej firmy w której pracujesz. Rozejrzyj się dookoła i popatrz, co robią inni.

Jeśli pracownicy pracują latami na swoich stanowiskach, pewnie nie jesteś pierwsza w kolejce do tego awansu, więc jeśli pracujesz w swojej firmie rok, przełożeni mogą nie odebrać Twojej aplikacji pozytywnie.

Ale jeśli inni, podobni Ci stażem i wiekiem, przetarli te szlaki przed Tobą, zrób to i Ty, pod warunkiem, że czujesz taki zew duszy. Raczej nie zobaczysz żadnego znaku na niebie czy ziemi, który da Ci sygnał: ANKA, JUŻ:)

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.