::. Odpowiedni czas na awans

Zapytała mnie Anka:

„co decyduje o tym (jaki znak, czas?), że powinna ubiegać się w obecnej pracy o stanowisko Managera?”

Najważniejszym znakiem jest to, czy Ty sama tego chcesz. Nie jestem przekonana, czy naprawdę chcesz skoro piszesz o tym w kategoriach powinności.

Chociaż nie uważam, że ludzie rodzą się managerami, to nie uważam także aby każdy się do tej roli nadawał lub – co gorsza – miał obowiązek posiadać takie aspiracje.

Jeśli chodzi o odpowiedni czas na awans, to niektóre firmy mają na to swoje wewnętrzne regulacje, które mówią, że można o wyższe stanowisko w firmie ubiegać się po X latach pracy (zwykle co najmniej dwóch).

Jeśli w Twojej firmie ich nie ma, to masz trudniejJ Jak takie zgłoszenie będzie ocenione, zależy w dużej mierze od kultury organizacyjnej firmy w której pracujesz. Rozejrzyj się dookoła i popatrz, co robią inni.

Jeśli pracownicy pracują latami na swoich stanowiskach, pewnie nie jesteś pierwsza w kolejce do tego awansu, więc jeśli pracujesz w swojej firmie rok, przełożeni mogą nie odebrać Twojej aplikacji pozytywnie.

Ale jeśli inni, podobni Ci stażem i wiekiem, przetarli te szlaki przed Tobą, zrób to i Ty, pod warunkiem, że czujesz taki zew duszy. Raczej nie zobaczysz żadnego znaku na niebie czy ziemi, który da Ci sygnał: ANKA, JUŻ:)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.