::. Odpowiadam na pytania studentów

13 maja była wykładowcą na seminarium zorganizowanym przez Akademię Ekononiczną w Katowicach.

Mówiłam o pułapkach rynku pracy, mitach na temat kariery i ujawniłam formułę na osiągnięcie sukcesu.

Po spotkaniu studenci zadawali mi pytania. Ty także, chociaż Cię tam nie było, możesz poznać moje odpowiedzi.  Materiał z sesji pytań i odpowiedzi zamieściłam na YouTube, w moim kanale RozmowaRekrutacyjna.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

3 thoughts on “::. Odpowiadam na pytania studentów

 • at
  Permalink

  Znalezienie swojej pierwszej pracy mam za sobą – stanowisko referent ds. księgowości. Znalazłam ją dwa miesiące po skończeniu studiów, potem zaszłam w ciążę i musiałam pójść na urlop wychowawczy, urodziłam kolejne dziecko i obecnie jestem na urlopie wychowawczym na najmłodsze z nich (spędziłam w domu 3,5 roku). W tym czasie skończyłam studia podyplomowe na kierunku finanse i rachunkowość, obecnie jestem w trakcie 4 szkoleń internetowych, śledzę zmiany w przepisach podatkowych, ostatnio rozwiązywałam testy z egzaminu państwowego na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych.

  Moje pytanie brzmi, gdzie najskuteczniej umieścić te informacje i czy wszystkie? Lepiej w liście motywacyjnym czy w CV? Jak ująć to krótko aczkolwiek tak by było to wystarczająco interesujące dla osoby, która będzie czytała moją aplikację?

  Reply
  • at
   Permalink

   Kursy, podyplomówkę jak najbardziej wpisuje się w CV. Czy wszystkie? To zależy od tego czy są związane ze stanowiskiem, o jakie się starasz. Wnioskuję, że tak, więc wszystkie. Informację o śledzeniu zamian w przepisach, testy – umieściłabym w LM, ponieważ jest to informacja pokazująca Twoją motywację do objęcia stanowiska, a jak widzę jest ona wysoka.

   Reply

Dodaj komentarz