::. O co pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

www.RozmowaRekrutacyjna.plZadawaj takie pytania, które ułatwią Ci podjęcie decyzji czy chcesz w niej pracować. Jest to także Twój czas na to, by wykazać zainteresowanie stanowiskiem i pracą w tej firmie. Im lepsze pytania zadasz, tym bardziej zostaniesz zapamiętany. Kandydaci, którzy nie mają żadnych pytań, nie wyglądają na autentycznie zainteresowanych ofertą. Ci z kolei, którzy dla odmiany zadają zbyt wiele pytań, sprawiają wrażenie zachowawczych lub szczególarzy, więc też nie robią dobrego wrażenia.

Jakich pytań nie zadawać, jeśli chce się dostać pracę?:

Gdzie będzie moje biuro?

Czy pracownicy dostają karnet na fitness?

Na jakie wynagrodzenie mogę u Państwa liczyć?

Jakie mam szansę po tej rozmowie na zatrudnienie?

W jakiej dzielnicy będę mieć wynajęte mieszkanie przebywając na delegacji?

 Te i podobne do tych pytania pokazują niewłaściwą motywację do pracy – bo czy podejmujesz decyzję o przyjściu do firmy na podstawie tego, czy dostaniesz karnet fitness, w którym pokoju będziesz siedział albo na jakiej ulicy firma wynajmie Ci mieszkanie? Powinny Cię zainteresować całkiem inne rzeczy.

Przeczytaj przykładowe pytania, które warto zadać pracodawcy:

Jakie są główne obowiązki na tym stanowisku?

Jakie są cele krótkoterminowe/długoterminowe tego stanowiska?

Czy firma ma opracowany system szkoleń wprowadzających do pracy na tym stanowisku?

Komu będę podlegać?

Jak będę rozliczany z osiągania celów?

Ile osób liczy zespół?

Jaka jest ścieżka kariery dla tego stanowiska?

Możesz też zapytać jaki jest powód tego wakatu – czy jest to stanowisko nowe, czy ktoś odszedł, czy firma kogoś zwolniła, i dlaczego?

Przyznasz, że te pytania ujawniają zupełnie inną motywację do pracy i stawiają Cię w pozytywnym świetle, jako kandydata zaangażowanego i naprawdę zainteresowanego podjęciem pracy. Wiele szczegółów jest nieistotnych na pierwszym etapie procesu rekrutacji, gdy na jedno miejsce przypada 5 kandydatów. Pomimo tego powinieneś skorzystać z okazji, by wyrazić swoje zainteresowanie firmą i zadać dwa, trzy pytania związane z przyszłą pracą.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


2 thoughts on “::. O co pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery