::. O co pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

www.RozmowaRekrutacyjna.plZadawaj takie pytania, które ułatwią Ci podjęcie decyzji czy chcesz w niej pracować. Jest to także Twój czas na to, by wykazać zainteresowanie stanowiskiem i pracą w tej firmie. Im lepsze pytania zadasz, tym bardziej zostaniesz zapamiętany. Kandydaci, którzy nie mają żadnych pytań, nie wyglądają na autentycznie zainteresowanych ofertą. Ci z kolei, którzy dla odmiany zadają zbyt wiele pytań, sprawiają wrażenie zachowawczych lub szczególarzy, więc też nie robią dobrego wrażenia.

Jakich pytań nie zadawać, jeśli chce się dostać pracę?:

Gdzie będzie moje biuro?

Czy pracownicy dostają karnet na fitness?

Na jakie wynagrodzenie mogę u Państwa liczyć?

Jakie mam szansę po tej rozmowie na zatrudnienie?

W jakiej dzielnicy będę mieć wynajęte mieszkanie przebywając na delegacji?

 Te i podobne do tych pytania pokazują niewłaściwą motywację do pracy – bo czy podejmujesz decyzję o przyjściu do firmy na podstawie tego, czy dostaniesz karnet fitness, w którym pokoju będziesz siedział albo na jakiej ulicy firma wynajmie Ci mieszkanie? Powinny Cię zainteresować całkiem inne rzeczy.

Przeczytaj przykładowe pytania, które warto zadać pracodawcy:

Jakie są główne obowiązki na tym stanowisku?

Jakie są cele krótkoterminowe/długoterminowe tego stanowiska?

Czy firma ma opracowany system szkoleń wprowadzających do pracy na tym stanowisku?

Komu będę podlegać?

Jak będę rozliczany z osiągania celów?

Ile osób liczy zespół?

Jaka jest ścieżka kariery dla tego stanowiska?

Możesz też zapytać jaki jest powód tego wakatu – czy jest to stanowisko nowe, czy ktoś odszedł, czy firma kogoś zwolniła, i dlaczego?

Przyznasz, że te pytania ujawniają zupełnie inną motywację do pracy i stawiają Cię w pozytywnym świetle, jako kandydata zaangażowanego i naprawdę zainteresowanego podjęciem pracy. Wiele szczegółów jest nieistotnych na pierwszym etapie procesu rekrutacji, gdy na jedno miejsce przypada 5 kandydatów. Pomimo tego powinieneś skorzystać z okazji, by wyrazić swoje zainteresowanie firmą i zadać dwa, trzy pytania związane z przyszłą pracą.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

2 thoughts on “::. O co pytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Dodaj komentarz