::. Koniec z rekrutacją?

Jest szansa na to, że już wkrótce młodzi ludzie nie będą musieli odpowiadać na trudne pytania o swoje  talenty i o to jaką drogę zawodową obrać. Ba, nie będą nawet musieli chodzić na rekrutację. Wystarczy, że poddadzą się skanowi mózgu.

Jak podaje portal odkrywcy.pl naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przebadali 6 tys. ochotników i opracowali bardzo rzetelną technikę obrazowania mózgu, ujawniającą posiadane przez nich indywidualne cechy. Porównując obraz aktywności mózgu z odpowiedziami udzielonymi na kilka różnego rodzaju testów psychologicznych i testów umiejętności, zyskali narzędzie, które jak wariograf stwierdza czy nadajemy się do danej pracy czy nie.

Jest to możliwe dzięki temu, że mózg podzielony jest na obszary, z których każdy posiada określone funkcje i przechowuje określone informacje. Pobudzając te rejony można sprawdzić zdolności matematyczne, logiczne, artystyczne, pamięć, poziom odporności na stres, empatię, erudycję, zdolności organizacyjne, zdolności przywódcze, do pracy w grupie, skłonność do uzależnień, poziom inteligencji itp.

W obliczu tego odkrycia wydaje się, że rekrutujący za kilka lat pójdą na zieloną łączkę. Zadawanie trudnych pytań już nie będzie konieczne. A kandydaci nie będą mieli szansy opowiadać o sobie niestworzonych rzeczy. Można się spodziewać, że po takim skanie mózgu znajdziemy idealną dla siebie pracę i będziemy w najwyższym stopniu  dopasowani do swojego stanowiska pracy.

Skan mózgu zamiast CV – przerażenie czy ulga? Zapraszam do dyskusji.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

2 thoughts on “::. Koniec z rekrutacją?

 • at
  Permalink

  Pełna robotyzacja?
  Rozumiem, że aktualny system rekrutacyjny nie jest idealny, ale to zakrawa na digitalizację całego świata. A gdzie miejsce na rozwój?

  Reply
 • at
  Permalink

  Sam eksperyment jest niezwykle intrygujący i potwierdza już wcześniejszą opinię o aktywności pewnych obszarów mózgu w zależności od wykonywanej czynności.
  Nie jestem jednak przekonany, żeby branża rekrutacyjna miała szybko wymrzeć 🙂

  Reply

Dodaj komentarz