::. Koniec z rekrutacją?

Jest szansa na to, że już wkrótce młodzi ludzie nie będą musieli odpowiadać na trudne pytania o swoje  talenty i o to jaką drogę zawodową obrać. Ba, nie będą nawet musieli chodzić na rekrutację. Wystarczy, że poddadzą się skanowi mózgu.

Jak podaje portal odkrywcy.pl naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przebadali 6 tys. ochotników i opracowali bardzo rzetelną technikę obrazowania mózgu, ujawniającą posiadane przez nich indywidualne cechy. Porównując obraz aktywności mózgu z odpowiedziami udzielonymi na kilka różnego rodzaju testów psychologicznych i testów umiejętności, zyskali narzędzie, które jak wariograf stwierdza czy nadajemy się do danej pracy czy nie.

Jest to możliwe dzięki temu, że mózg podzielony jest na obszary, z których każdy posiada określone funkcje i przechowuje określone informacje. Pobudzając te rejony można sprawdzić zdolności matematyczne, logiczne, artystyczne, pamięć, poziom odporności na stres, empatię, erudycję, zdolności organizacyjne, zdolności przywódcze, do pracy w grupie, skłonność do uzależnień, poziom inteligencji itp.

W obliczu tego odkrycia wydaje się, że rekrutujący za kilka lat pójdą na zieloną łączkę. Zadawanie trudnych pytań już nie będzie konieczne. A kandydaci nie będą mieli szansy opowiadać o sobie niestworzonych rzeczy. Można się spodziewać, że po takim skanie mózgu znajdziemy idealną dla siebie pracę i będziemy w najwyższym stopniu  dopasowani do swojego stanowiska pracy.

Skan mózgu zamiast CV – przerażenie czy ulga? Zapraszam do dyskusji.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


2 thoughts on “::. Koniec z rekrutacją?

 • at
  Permalink

  Pełna robotyzacja?
  Rozumiem, że aktualny system rekrutacyjny nie jest idealny, ale to zakrawa na digitalizację całego świata. A gdzie miejsce na rozwój?

  Reply
 • at
  Permalink

  Sam eksperyment jest niezwykle intrygujący i potwierdza już wcześniejszą opinię o aktywności pewnych obszarów mózgu w zależności od wykonywanej czynności.
  Nie jestem jednak przekonany, żeby branża rekrutacyjna miała szybko wymrzeć 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery