::. Konflikt z szefem jako powód rozstania

Napisała do mnie Beata: 

Pół roku temu awansowałam na stanowisko Zastępcy Dyrektora. Mimo tego, że współpracowałam z moim przełożonym już ponad 4 lata okazało się, że jest to dla niego sytuacja niekomfortowa, rodząca zagrożenie. Od września mój przełożony stosował wobec mnie metody, które śmiało można nazwać mobbingiem. W grudniu podjęłam decyzję o zwolnieniu się z tego powodu. Obecnie przebywam na wypowiedzeniu i szukam pracy.

Nie wiem jaki powód podawać, gdy potencjalni nowi pracodawcy pytają mnie o powód rezygnacji po tak krótkim czasie z tak intratnego stanowiska. Z jednej strony nie chcę kłamać (każdy rekruter rozpozna gdy kłamiemy, wiem, bo sama uczestniczyłam wielokrotnie w rekrutacjach), z drugiej strony źle świadczy o pracowniku, gdy na rozmowie rekrutacyjnej oczernia swoją poprzednią firmę. Z góry dziękuję za Pani opinię.

Witaj Beato,

po pierwsze – uważam zwalnianie się w takiej sytuacji, bez posiadania planu B, za nierozsądne posunięcie. Dlatego rekrutujący nie bardzo wierzą w takie deklaracje. Nawet jeśli są prawdą, to stawiają kandydata w złym świetle. Sprawia wrażenie osoby, u której emocje biorą górę nad rozsądkiem. A to dobrze nie wróży na przyszłość.

Konflikt z przełożonym także źle wygląda, choć wiadomo, że różnie bywa. Chcąc się do niego odnieść warto przytaczać obiektywne sytuacje.  Tym bardziej, że skoro pracowałaś z tą osobą 4 lata, to trudno uwierzyć, że nagle przestałaś się z nią dogadywać.

Na Twoim miejscu zintensyfikowałabym maksymalnie poszukiwania pracy i nie informowała na rozmowach o biegnącym wypowiedzeniu. Szukasz teraz pracy jako osoba pracująca, a nie bezrobotna. Możesz podać informację o trudnościach we współpracy lub wskazać na  motywy osobiste (możesz mieć przecież romans z szefem i nie chcieć dłużej tam pracować).

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach!


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


2 thoughts on “::. Konflikt z szefem jako powód rozstania

 • at
  Permalink

  Wielu pracowników za przejaw mobbingu bierze zwykłe wydawanie poleceń i egzekwowanie realizacji celów. Jak szef czegoś wymaga, to od razu mobbinguje…
  Niezwykle trudno jest udowodnić pracownikom w sądzie mobbing w prawnym rozumieniu tego słowa. Mam świadomość tego, że pracownicy często nadużywają tego słowa.

  Pytanie zresztą dotyczyło poszukiwania pracy, a nie mobbingu, dlatego nie skupiałam się w swojej odpowiedzi na samopoczuciu psychicznym zadającej pytanie.

  Reply
 • at
  Permalink

  Czasem ludzie mają faktyczny problem czy to z konfliktem z szefem, czy z mobbingiem. Bywa, że działania przełożonego są wybitnie paskudne i dotyczą życia osobistego pracownika.Miałem podobną sytuację. Na szczęście z moim szefem dało się dogadać. Męska rozmowa po godzinach wyjaśniła istotę problemu i teraz jest znacznie lepiej. Ale nie u każdego tak bywa.

  Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery