::. Każdą pracę podejmę…?

Zleciłam dzisiaj firmie rekrutacyjnej kolejny projekt do realizacji. Rozmawiałam przy tej okazji z Panią Manager katowickiego oddziału tej firmy i to ona powiedziała mi o tym artykule. Wyborcza na pierwszej stronie trąbi: „Pokolenie wyżu: weźmiemy każdą pracę”.

A Pani Manager międzynarodowej firmy rekrutacyjnej mówi – My wiemy, że to nieprawda.

Warto wspomnieć o tym, że dla młodych „każda praca” zaczyna się od 2200 netto, podczas gdy pracodawcy płacą tyle brutto (albo i nawet nie).

To ja się pytam co to za „każda praca”, której młode pokolenie się podejmie?

Warto przeczytać, naprawdę –  http://wyborcza.pl/1,75478,9276789,Wezme_kazda_prace.html

Ciekawa jest także dyskusja na forum, oj ciekawa:)

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

One thought on “::. Każdą pracę podejmę…?

  • at
    Permalink

    To zależy na jakim stanowisku pracujesz w Irlandii. Na takie samo stanowisko starasz się w Polsce? Jak wysyłasz CV z zagranicy, to od razu pojawia się kwestia dyspozycyjności na rozmowę kwalifikacyjną, itp.
    Ja na przykład w tym roku zaprosiłam dwie osoby z Anglii na rozmowę kwalifikacyjną i obydwie zrezygnowały. Moja perspektywa jest taka, że pracownicy z zagranicy rozsyłają CV badając rynek, potem są zaskoczeni szybkim odzewem i zupełnie nie przygotowani na to, że muszą przyjechać na rozmowę.

    Reply

Dodaj komentarz