::. Kandydaci kłamią (na potęgę)

www.RozmowaRekrutacyjna.plCiekawe badania przeprowadziła w czerwcu firma Anatal International. Badaniu poddała 132 aplikacje kandydatów do pracy. Okazało się, że 32 proc. ankietowanych kłamie w swoich CV.

83 proc. mija się z prawdą w kwestii znajomości języka, a 23 proc. co do zakresu wykonywanych obowiązków. Inne nieścisłości dotyczą znajomości wymaganych w ofercie pracy programów i aplikacji, przebytych kursów, stażu pracy (maskowanie luk i podawanie złych dat), a także nazw stanowisk. Na liście kłamstw jest także ukrywanie w stażu pracy informacji o urlopie wychowawczym czy bezpłatnym, jak również podawanie nieprawdziwych danych co do samodzielności na swoim stanowisku pracy.

Badaniom poddano aplikacje na stanowiska specjalistyczne i managerskie.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz