::. Jakie pytania zadać na rozmowie o pracę?

By ocenić, czy stanowisko na które aplikujesz jest dla Ciebie dobrym wyborem, zarówno pod względem specyfiki stanowiska jak i dopasowania do organizacji, warto zadać kilka dobrych pytań rekrutującemu. Kiedy zrobisz to dobrze, rekrutujący nie poczuje się przepytywany, co mogłoby się obrócić przeciwko Tobie.

 Jakie więc pytania zadać, aby móc dobrze ocenić czy z tą firmą jest Ci po drodze? 

 1. Z jakiego powodu jest wakat na tym stanowisku?
 2. jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku?
 3. Jakie są krótko- i długoterminowe cele dla tej osoby?
 4. Co jest najbardziej frustrujące w pracy na tym stanowisku?
 5. Jaka jest polityka szkoleniowa w firmie?
 6. Jak można opisać kulturę organizacyjną firmy (ludzie, niepisane zwyczaje, praca w godzinach nadliczbowych, strój, relacje z przełożonymi)
 7. Jakie są możliwości rozwoju w ramach firmy?
 8. Jak wygląda ścieżka kariery dla tego stanowiska?
 9. Ile pracowników liczy dział?
 10. Czy firma ma spisaną misję, wizję, wartości, jakimi się kieruje?
 11. Jak nowy pracownik wdrażany jest do pracy na stanowisku?

 Jest mała szansa, aby firma rekrutacyjna potrafiła odpowiedzieć na te pytania, dlatego warto z nimi poczekać na rozmowę u pracodawcy.

Oczywiście, na zadajesz wszystkich pytań na pierwszej rozmowie, tylko 2-3 najważniejsze z Twojego punktu widzenia, a po kolejne sięgasz podczas kolejnego etapu procesu rekrutacyjnego.

Życzę powodzenia!


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery