::. Jak nie zrazić do siebie ludzi?

Jak pokierować ludzmi tak aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał przy jednoczesnym nie zrażeniu ich do siebie. Cieżka sprawa??

– Pyta Krzysztof.

Krzysztofie,
sposób na to widzę tylko jeden – stawiać wysoko poprzeczkę swoim ludziom i nie bać się tego. Od managerów oczekuje się przede wszystkim odwagi cywilnej. Ci, którzy nie będą wysokich wymagań akceptować, odejdą. Nie ma co ich żałować, skoro nie byli przygotowani na ciężką pracę. Zrobisz miejsce dla kogoś nowego, komu będzie się chciało.

Na pewno nie warto być zakładnikiem własnego zespołu, bo to droga donikąd. Trudno realizować cele przy pomocy słabo zmotywowanego teamu, a kierownik, którego zespół nie realizuje zadań, bardzo szybko kończy swoją karierę. Został powołany na swoje stanowisko po to, by zapewnić realizację celów, inaczej zespół mógłby pracować sam.

Dlatego nie ma sensu roztrząsać, czy ktoś się zrazi do szefa czy nie, bo jak się zrazi to jest to jego problem, nie szefa.

Jeśłi obierzesz taki kierunek w zarządzaniu, będzie Ci zdecydowanie łatwiej kierować zespołem.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz