Jak napisać dobre CV

Temat z brodą – o pisaniu CV powiedziano już chyba wszystko. Czy aby na pewno?

Pigułkę skutecznych rad na dobre CV wg 24 ekspertów możesz znaleźć w artykule, gdzie i ja zostałam poproszona o wypowiedź.

Angelika Śniegocka, dyrektor personalny i coach kariery w OdZeraDoManagera.pl

Pracodawca szuka w dobrym CV przede wszystkim odpowiedzi na pytanie, czy kandydat potencjalnie może spełnić oczekiwania pracodawcy. Jak wiadomo czas to pieniądz, więc rekrutujący nie jest w stanie spotkać się z każdym. Im mniej trzeba się domyślać czytając Twoje CV, tym masz większą szansę przejść wstępną selekcję aplikacji. Dlatego rady, by pisać spersonalizowane CV pod konkretną ofertę pracy mają głęboki sens.
Aby przejść pozytywnie proces selekcji CV wejdź w buty przyszłego szefa. Przeczytaj uważnie ogłoszenie o pracę (oczekiwania wobec kandydatów wymienione są zwykle w kolejności ich ważności) i zadaj sobie pytania – gdybyś Ty sam szukał takiej osoby do pracy, na jakie pytania chciałbyś uzyskać odpowiedź? I napisz to.
Oprócz tego, że pracujesz, to jeszcze żyjesz i zdobywasz doświadczenie, które może być przydatne dla pracodawcy (np. organizowanie akcji charytatywnej czy bycie kapitanem drużyny piłkarskiej). To uchyla rąbka tajemnicy, jakim człowiekiem jesteś i dużo mówi o Twoim potencjale.

Pozostałe wypowiedzi możesz przeczytać tutaj.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.