::. Idealistą być

Dzisiaj z innej beczki…

Włączając się w różne dyskusje na GL często jestem prowokowana przez „młodych gniewnych”. Unikam wdawania się w przepychanki, bo musiałabym poświęcić im zbyt wiele czasu, którego nie mam za wiele łącząc obowiązki zawodowe z prowadzeniem bloga i życiem rodzinnym. A nasz 2,5 letni synek jest dzieckiem absorbującym uwagę (tak eufemistycznie określa się dzieci, z którymi nie można wytrzymać:))

Dzisiaj dokonałam przełomowego odkrycia – źródłem wielu różnic zdań jest idealizm.

Idealizm jest przymiotem młodości. Każdy z nas przechodzi przez ten etap. Potem nachodzi na każdego czas, kiedy dochodzi do wniosku, że świata nie zbawi.

Ja też w pewnym momencie, po wielu latach zbawiania świat doszłam do wniosku, że to co mogę dla niego zrobić najlepszego to zbawić samą siebie. Bo na to mam wpływ.

I od tamtej pory znacznie lepiej mi się żyje.

Uważam, że pogodzenie się ze światem jest momentem, w którym stajemy się dorośli.

Zapraszam do dyskusji….

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

4 thoughts on “::. Idealistą być

 • at
  Permalink

  Super właśnie też do tego doszłam. Podpisuję się wszystkimi rękami i nogami 🙂
  To trzeba przeżyć, doświadczyć i dojrzeć do tego. Uznanie tego sprawia, że pozytywniej widzi się rzeczywistość nas otaczającą.

  Reply
 • at
  Permalink

  Jeśli mam być szczera, to trochę nie rozumiem pojęcia „to trzeba przeżyć, doświadczyć i dojrzeć”, w szczególności tego ostatniego. Czy wyzbędę się idealizmu, kiedy dorosnę? Jeśli tak, to dlaczego?

  Reply
  • at
   Permalink

   Bo większość ludzi się wyzbywa, wtedy nazywamy ich dostosowanymi i lepiej im się żyje. „Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?” to cytat z Jonasza Kofty:-)

   Reply

Dodaj komentarz