::. Firma nie rekrutuje – co z listem motywacyjnym?

Często pytacie mnie jak napisać list motywacyjny, gdy firma nie prowadzi akurat rekrutacji na dane stanowisko. Co wtedy pisać i jak zacząć?

 Choć jest to szczególna sytuacja, zasada pisania takiego listu nie różni się niczym od zasad pisania innych listów motywacyjnych – ma on za zadanie „sprzedać” Cię do pracy. List motywacyjny wystarczy zacząć od słów “Każda firma poszukuje od czasu do czasu nowych pracowników, dlatego pozwalam sobie przesłać do Państwa swoją kandydaturę na stanowisko …. ..” i dalej już tradycyjnie. A w tytule maila – aplikacja na stanowisko… “.

Tak więc jeśli potrafisz napisać dobry list motywacyjny na stanowisko, na które jest rekrutacja, potrafisz go napisać także wtedy gdy firma nie rekrutuje. Choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że skuteczność jego jest niższa… bo jak nie ma wakatu w firmie, to nie ma problemu… I firma nie zatrudnia, więc to, że nie zostałeś wybrany nie ma nic wspólnego z poziomem Twoich umiejętności.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery