::. Firma nie rekrutuje – co z listem motywacyjnym?

Często pytacie mnie jak napisać list motywacyjny, gdy firma nie prowadzi akurat rekrutacji na dane stanowisko. Co wtedy pisać i jak zacząć?

 Choć jest to szczególna sytuacja, zasada pisania takiego listu nie różni się niczym od zasad pisania innych listów motywacyjnych – ma on za zadanie „sprzedać” Cię do pracy. List motywacyjny wystarczy zacząć od słów “Każda firma poszukuje od czasu do czasu nowych pracowników, dlatego pozwalam sobie przesłać do Państwa swoją kandydaturę na stanowisko …. ..” i dalej już tradycyjnie. A w tytule maila – aplikacja na stanowisko… “.

Tak więc jeśli potrafisz napisać dobry list motywacyjny na stanowisko, na które jest rekrutacja, potrafisz go napisać także wtedy gdy firma nie rekrutuje. Choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że skuteczność jego jest niższa… bo jak nie ma wakatu w firmie, to nie ma problemu… I firma nie zatrudnia, więc to, że nie zostałeś wybrany nie ma nic wspólnego z poziomem Twoich umiejętności.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz