::. Dobrego księgowego zatrudnię…

Napisała do mnie Gosia poruszając bardzo ważną kwestię.

A co Pani radzi w mojej sytuacji:
Pracowałam 2 lata jako Główna księgowa. Mój przełożony oczekiwał ode mnie kreatywnej księgowości. Czy na kolejnej rozmowie (szukam pracy, bo nie chcę uczestniczyć w tego typu praktykach) mówić o tym otwarcie?

 Gosiu, a czy znasz dowcip o księgowych? Dobry księgowy to taki, który na pytanie „Ile jest 2+2?” odpowie „A ile ma być?”. I jest w tym niestety ziarno prawdy…

Bo prawda jest taka, że zatrudniamy księgowych albo prawników po to właśnie, by uczynili niemożliwe możliwym. I nie mówię tutaj o łamaniu prawa, ale o szukaniu korzystnych dla pracodawcy interpretacji i rozwiązań.

Nie jestem specjalistą od finansów, więc nie wiem na ile oczekiwania Twojego szefa co do kreatywnej księgowości były do obronienia w świetle prawa. Z mojego podwórka mogę powiedzieć, że kilka razy zdarzyło mi się dokonać korzystnej dla firmy interpretacji przepisów, wykorzystując istniejące luki prawne. I nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że taka jest moja rola i po to TAKŻE jestem zatrudniona.

A czy chwalić się niechęcią do naginania prawa na rozmowie? Jeśli tak Ci to doskwiera, to raczej tak. Istnieje jednak ryzyko, że nikt nie będzie chciał zatrudnić księgowego, dla którego 2+2 daje zawsze 4…

Jak widzisz jest to wybór moralny. I pozostawiam go Tobie.

Życzę powodzenia w szukaniu uczciwego miejsca pracy.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


One thought on “::. Dobrego księgowego zatrudnię…

  • at
    Permalink

    Zgodnie z kodeksem pracy pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa. A contrario – pracownik nie ma obowiązku wykonania polecenia służbowego jeśli jest sprzeczne z prawem. A jeśli je wykonuje, to niestety na własną odpowiedzialność.

    Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery