::. Dobre CV czyli jakie?

Zapraszam Cię dzisiaj do uważnego przyjrzenia się swojemu CV. Czy Twoje CV jest listą Twoich dotychczas pełnionych obowiązków? Potencjalny pracodawca jest bardziej zainteresowany Twoimi osiągnięciami niż tym czym się zajmowałeś. 

A więc „uczyłeś się czy się nauczyłeś?” Pamiętasz to ze szkoły? Bo ja tak.  Rekrutujący, tak jak nauczyciel szuka efektów Twojej pracy i tego co możesz zrobić w przyszłości dla jego firmy. 

Nawet jeśli masz 10 certyfikatów, świadczy to tylko o tym, że lubisz się uczyć. Tego co szuka pracodawca to dowodu na to, że certyfikaty te poprawiły wyniki Twojej pracy i firma odniosła z nich korzyści.

Dodaj więc nową rubrykę do swojego CV – Osiągnięcia. Niech znajdzie swoje miejsce u góry strony, pod Twoimi danymi osobowymi. 

Nie ograniczaj się do wypisania zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach pracy. To bardzo powszechna praktyka. Pisząc tylko o tym co robiłeś, wcale nie mówisz o tym, czy wykonywałeś swoje zadania dobrze i czy firma odniosła z Twojego działania korzyści. 

Pracodawcy polują na wyniki. Czy Twoja firma zaoszczędziła czas lub pieniądze dzięki temu, że wykonałeś dobrze swoją pracę? Czy realizowałeś założone cele, a może je przekraczałeś? 

Bądź precyzyjny i nie wstydź się chwalić swoimi sukcesami!

 

 

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.