::. Brak doświadczenia

Ania pyta:

czy małe doświadczenie zawodowe może być przyczyną tego, ze na CV wysyłane do pracodawcy nie ma odzewu?

Może być, jeśli szuka się pracy gdzie wymagane jest doświadczenie. W przeciwnym wypadku nie ma to znaczenia. Wbrew pozorom nie wszyscy pracodawcy szukają kandydatów z doświadczeniem.


A dalej pisze:

Od 2006 r, w którym skończyłam staż w Banku i od tego czasu nie mogłam znaleźć żadnej pracy.
Skończyłam studia licencjackie wiem, że to nie wiele, ale robię jeszcze studia magisterskie.
A może znalazłaby Pani chwilkę czasu, żeby spojrzeć na moje dokumenty aplikacyjne? Za dużego pola do popisu w Cv niestety nie mam.
Dziękuje za odpowiedź
Przepraszam, że zawracam głowę.
Pozdrawiam
Ania

Droga Aniu,

Mam wrażenie, że Twoim problemem nie jest brak doświadczenia ale brak wiary w siebie.

Pisząc, że skończyłaś tylko studia licencjackie i że to niewiele sama umniejszasz swoje dokonania. Czy jesteś przekonana, że studia magisterskie uczynią Cię bardziej kompetentną do objęcia pierwszej poważnej pracy?

Powiem szczerze – wątpię. Jestem przekonana, że już teraz masz wystarczająco dużo wiedzy do tego potrzebnej. I tak większość potrzebnych umiejętności będziesz nabywać w pierwszej pracy. Jest to normalna kolej rzeczy i nie trzeba się tego ani bać ani wstydzić. Taki proces uczenia się nosi nazwę on-the-job-training (szkolenie na stanowisku pracy) i jest normalną formą wprowadzenia pracownika do pracy w poważnych firmach, a jak rozumiem w takich szukasz pracy.

Brak wiary w siebie jest znacznie gorszy od braku umiejętności czy wiedzy. Wiedzę można zdobyć czasem w ciągu jednego wieczoru, umiejętność nabyć w przeciągu tygodnia, a z niską samooceną męczymy się całe życie – jeśli nie podejmiemy decyzji, że chcemy się zmienić. I choć nie jest to praca nad sobą którą można wykonać w jeden wieczór, jej rezultaty procentują przez całe życie.

A więc – do dzieła!

Z życzeniami sukcesów,

Angelika


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery