::. Brak doświadczenia

Ania pyta:

czy małe doświadczenie zawodowe może być przyczyną tego, ze na CV wysyłane do pracodawcy nie ma odzewu?

Może być, jeśli szuka się pracy gdzie wymagane jest doświadczenie. W przeciwnym wypadku nie ma to znaczenia. Wbrew pozorom nie wszyscy pracodawcy szukają kandydatów z doświadczeniem.


A dalej pisze:

Od 2006 r, w którym skończyłam staż w Banku i od tego czasu nie mogłam znaleźć żadnej pracy.
Skończyłam studia licencjackie wiem, że to nie wiele, ale robię jeszcze studia magisterskie.
A może znalazłaby Pani chwilkę czasu, żeby spojrzeć na moje dokumenty aplikacyjne? Za dużego pola do popisu w Cv niestety nie mam.
Dziękuje za odpowiedź
Przepraszam, że zawracam głowę.
Pozdrawiam
Ania

Droga Aniu,

Mam wrażenie, że Twoim problemem nie jest brak doświadczenia ale brak wiary w siebie.

Pisząc, że skończyłaś tylko studia licencjackie i że to niewiele sama umniejszasz swoje dokonania. Czy jesteś przekonana, że studia magisterskie uczynią Cię bardziej kompetentną do objęcia pierwszej poważnej pracy?

Powiem szczerze – wątpię. Jestem przekonana, że już teraz masz wystarczająco dużo wiedzy do tego potrzebnej. I tak większość potrzebnych umiejętności będziesz nabywać w pierwszej pracy. Jest to normalna kolej rzeczy i nie trzeba się tego ani bać ani wstydzić. Taki proces uczenia się nosi nazwę on-the-job-training (szkolenie na stanowisku pracy) i jest normalną formą wprowadzenia pracownika do pracy w poważnych firmach, a jak rozumiem w takich szukasz pracy.

Brak wiary w siebie jest znacznie gorszy od braku umiejętności czy wiedzy. Wiedzę można zdobyć czasem w ciągu jednego wieczoru, umiejętność nabyć w przeciągu tygodnia, a z niską samooceną męczymy się całe życie – jeśli nie podejmiemy decyzji, że chcemy się zmienić. I choć nie jest to praca nad sobą którą można wykonać w jeden wieczór, jej rezultaty procentują przez całe życie.

A więc – do dzieła!

Z życzeniami sukcesów,

Angelika

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz