::. EKSPERT ODPOWIADA

Witaj w Strefie VIP!

Tą strefę założyłam dla tych, którym najbardziej zależy na odniesieniu zawodowego sukcesu. Materiały publikowane w tej sekcji dostępne są wyłącznie dla Subskrybentów mojego Biuletynu Dyrektora Personalnego.

W pierwszym wpisie, w prawie godzinnym  nagraniu audio odpowiadam na pytania Czytelników i udzielam konkretnych wskazówek związanych z szukaniem i znalezieniem dobrej pracy.

Możesz także otrzymać darmowy Raport „20 najczęściej niedostrzeganych błędów, jakie popełniają  kandydaci na rozmowie rekrutacyjnej” jeśli napiszesz do niego swój komentarz.

Ponadto Autorów najciekawszych komentarzy do tego nagrania nagrodzę sesjami coachingu kariery!

Jestem głęboko przekonana, że dostęp do tej sekcji, w której dzielę się swoją ekspercką wiedzą w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia Twojej konkurencyjności na rynku pracy!

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

9 thoughts on “::. EKSPERT ODPOWIADA

 • at
  Permalink

  Pani Agnieszko,
  Dziękuję za cenne uwagi, które można znaleźć na Pani stronie. A co zrobić jeśli w życiorysie jest luka, bo nie pracuję od kilku miesięcy, bo nie mogę znaleźć pracy? Czy moje CV będzie z góry odrzucone? Chciałam zmienić branżę i w tej nowej nie mam żadnego doświadczenia i do tego ta luka… Co zrobić żeby moje CV wyglądało korzystnie?

  Reply
  • at
   Permalink

   To zależy gdzie jest „wąskie gardło” Twojego procesu szukania pracy. Czy dostajesz odpowiedzi na CV? Czy może rekrutujący nie kontynuują z Tobą rozmów po pierwszym etapie? W dobie kryzysu kandydaci bezrobotni to wcale znowu nie taka rzadkość. Jeśli odsłuchałaś mojego nagrania to wiesz, że przy zmianie branży należy wykazać się minimalnym doświadczeniem w tym zakresie. Pracodawcy nie mają zaufania do kandydatów, którzy budzą się pewnego dnia rano i dochodzą do wniosku, że chcą zmienić zawód z księgowego na PRowca, tak po prostu bez żadnego powodu. Bo za pół roku mogą obudzić się z innym pomysłem.
   Jeśli więc nie możesz pochwalić się takim doświadczeniem, to rekomenduję Ci wrócić do swojej branży żeby dostać pracę, i jak już będziesz mieć pracę, konsekwentnie budować „drugą nogę”. Udzielać się gdzie możesz, żeby zdobyć szlify w nowym zawodzie, i wtedy z takim backgroundem wystartować po nową pracę.

   Pozdrawiam i życzę powodzenia!
   Angelika

   Reply
 • at
  Permalink

  Pani Angeliko,
  skończyłem prawo tak jak Pani, ale tuż po studiach wyjechałem z kraju na dwa lata. Teraz wróciłem do Polski, chciałbym kontynuować karierę prawniczą, znaleźć pracę w kancelarii. Mam 26 lat i zupełnie nie wiem jak wypełnić lukę w moim życiorysie (te dwa lata spędzone za granicą i praca w zawodzie, który nie ma nic wspólnego z prawem). Mam wrażenie, że jestem w trudniejszej sytuacji, niż świeżo upieczony absolwent prawa.
  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam,
  Tomek

  Reply
  • at
   Permalink

   Witaj Tomku,
   Twoja luka jest z tych, których nie warto ukrywać. Rozumiem, że wyjeżdżając za granicę wyjechałeś mając jakiś cel przed sobą i jeśli cel został zrealizowany, to jest OK. Z drugiej strony trudno jest przymykać oczy na fakt, że branża w której działasz jest mocno konkurencyjna i na pewno kandydaci o wybitnie sprofilowanej ścieżce kariery mają tu większe szanse.
   Na Twoim miejscu promowałabym siebie jako kandydata zorientowanego na cel i wiedzącego co chce osiągnąć – wtedy Twój wyjazd zagranicę będzie wpisany w scenariusz.

   pozdrawiam,
   Angelika

   Reply
 • at
  Permalink

  Dzień dobry,
  Pani Angeliko, jak zachować się w sytuacji, gdy rekrutujący zadaje pytanie lub pytania (badające nasze kompetencje), na które nie znamy odpowiedzi? Czy istnieje jakakolwiek możliwość, by wyjść z takiej opresji z twarzą?
  Na moją niekorzyść działa fakt, że nie podjęłam pracy zaraz po studiach, przez co sporo wiedzy związanej z kierunkiem studiów po prostu mi „uciekło” z pamięci. Wiem, że potrafiłabym tą wiedzę odświeżyć, ale to wymaga czasu, a ja nie chcę 3-4 miesięcy spędzić w domu nadrabiając zaległości. Marzę, by podjąć pracę już teraz i w jej toku pogłębiać swoją wiedzę i kwalifikacje.

  Bardzo dziękuję za wszelkie rady,
  Kasia

  Reply
  • at
   Permalink

   Kasiu,
   mam wrażenie, że mylisz pytania o wiedzę z pytaniami o kompetencje. Kompetencje bowiem niewiele mają wspólnego z wiedzą wyniesioną ze studiów.
   Jeśli zatem chodzi o wiedzę – cóż, nie ma zmiłuj się. Rozumiem, że jesteś zmotywowana do rozpoczęcia pracy i chciałabyś jak najszybciej zacząć, ale będąc niepracującą osobą masz dużo czasu i tym bardziej powinnaś go wykorzystać na odświeżenie wiedzy ze studiów, jeśli sama widzisz, że jest Ci ona potrzebna. Nie robiąc tego, za pół roku będziesz dokładnie w tym samym miejscu. Jeśli teraz nie chce Ci się uczyć, to tym bardziej nie będzie Ci się chciało kiedy będziesz pracować.
   Cudów nie ma, sorry.
   Przychodzi mi na myśl stare żydowskie (podobno) powiedzenie – ile trzeba włożyć, żeby potem wyjąć? Czyli najpierw inwestuj (w wiedzę), potem zbieraj żniwa.

   Reply
 • at
  Permalink

  Dziękuję za odpowiedź na mojego poprzedniego posta i cieszę się, że Pani systematycznie tutaj zagląda i udziela odpowiedzi.
  Cały wieczór poświęciłem dziś na słuchanie Pani nagrań audio i w jednym z nich usłyszałem, że większość pytań jakie zostaną zadane na rozmowie rekrutacyjnej, można przewidzieć. W poprzednim poście wspomniałem, że szukam pracy w kancelarii, dlatego zastanawiam się, czy mogłaby mi Pani podać kilka przykładów takich potencjalnych pytań, jakie może mi zadać rekrutujący? Chciałbym zrozumieć cały mechanizm, który pozwala przewidywać te pytania. To by mi bardzo pomogło w dobrym przygotowaniu się do rozmów.

  Pozdrawiam,
  Tomek

  Reply
  • at
   Permalink

   Tomku,
   jeśli zapisałeś się na mój kurs, to już wiesz, że pytania można przewidzieć na podstawie analizy ogłoszenia (Krok 1). Tam są spisane oczekiwania pracodawcy i wiadomo, że będzie on pytać o to, co jest dla niego ważne. Temat jest dosyć obszerny – poruszam go w mojej książce, w której omawiam to zagadnienie szeroko i podaję 99 pytań, jakie mogą być zadane na rozmowie, wraz z komentarzami i przykładami dobrych odpowiedzi. Zapraszam więc do księgarni ONEPRESS

   Reply

Dodaj komentarz