::. Czy warto startować w wewnętrznej rekrutacji?

Napisała do mnie Ania:

„Jak sprostać konkurencji w wewnętrznej rekrutacji na managera, w osobie koleżanki z zespołu, może nawet częściowo wspieranej przez szefa. Czy rozmowa rekrutacyjna ma jakiś sens, jeśli szef będzie popierał kandydatkę niezależnie od wyniku rozmowy?”

Aniu, powiem tak – każdy szef ma w zespole swoich faworytów. Nie chciałabym być źle zrozumiana, bo używam tego sformułowania w pozytywnym znaczeniu. Mam tu na myśli ludzi, na których może polegać. Ludzi, którzy dają mu oparcie, na których zawsze może liczyć. Czy lubi i docenia ich bardziej? Oczywiście, że tak. Czy będzie ich promować? Raczej tak.

Odpowiadając na Twoje pytanie, czy warto w takim razie startować w procesie rekrutacji jeśli to nie Ty jesteś tą faworytką, uważam, że warto. Z kilku powodów, które zaraz wyjaśnię. 

Po pierwsze – dajesz w ten sposób jasny sygnał, że awans Cię interesuje. Twój szef może nawet i o tym wie, ale wysyłając aplikację dajesz wyraz swojej determinacji. Pracowników, którzy na rozmowie rocznej deklarują swoje zainteresowanie awansem a potem nigdzie się nie zgłaszają, raczej nie traktuje się poważnie. To tak jak nie przymierzając… z rzucaniem palenia kilka razy w roku. Za którąś próbą przestajesz temu wierzyć. Warto więc nie rzucać słów na wiatr i jeśli deklarujesz chęć rozwoju, pokaż, że mówisz to na poważnie i jesteś gotowa podejść do tego wyzwania.

Po drugie – dajesz sobie szansę by wyjść z szeregu i zaprezentować się. Masz okazję porozmawiać o swojej roli i pozycji w firmie. Sprawdzisz, co możesz zrobić następnym razem lepiej.

I po trzecie wreszcie – nigdy nie wiesz, czy ta rozmowa nie przyczyni się do tego, że zostaniesz zapamiętana i zostanie Ci zaoferowana inna, wiodąca i ciekawa rola w firmie.

Dlatego zawsze będę zachęcać do tego, aby wyjść z cienia i dać sobie szansę!

Życzę powodzenia!

 

 

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery