::. Czy ufasz rekrutującym?

Napisałam na blogu artykuł, który wywołał dyskusję na temat uczciwości stosowania praktyk dostarczania próbek pracy na zadany temat.

Absolutnie zgadzam się co do tego, że praktyka próbek pracy może być nadużywana przez firmy, zwłaszcza typu no-name. Szczególnie w zawodzie grafika, bo to głównie graficy podzielili się obawami na temat tych praktyk.

Z drugiej strony jednak – trudno nie oprzeć się wrażeniu, że początkujący specjaliści niechętnie dają coś od siebie za darmo. Jakby bali się, że ktoś ukradnie ich pomysły. A świat on-line pełen jest blogów, gdzie ludzie rozdają za darmo swoją wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem, nie bojąc się, że przez to zubożeją. Nie uważają, że ktoś ich wykorzystuje. Traktują to jako inwestycję w przyszłość.

Na różnych stronach www dużo jest darmowych projektów graficznych do ściągnięcia, które twórca potraktował jako reklamę swoich prac. Być może dzięki nim ktoś będzie chciał kupić coś od niego w przyszłości. Oczywiście, wiele osób wykorzysta to co jest dostępne gratis i nic nie kupi, ale będą też takie, które kupią. Jak nie teraz, to w przyszłości.

Uważam, że sytuacja opracowywania próbek pracy w procesie rekrutacji jest bardzo podobną sytuacją. Dajesz coś za darmo, aby zyskać  coś w przyszłości. Inwestujesz w swoją karierę. Nie bałabym się, że w ten sposób rozkradną mi wiedzę czy wykorzystają. Jeśli zakładasz, że większość firm kombinuje i robi pseudorekrutacje, aby zebrać za darmo pomysły, to zakwestionowałabym to czy Twoja wizja świata jest zgodna z prawdą?

Myślę, że zaufanie do ludzi jest niezbędne do tego by odnieść w życiu sukces.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery