::. Czy Twoje CV ma słowa kluczowe?

Wysyłasz dziesiątki CV i nie ma odzewu? Powodem tego, że rekruterzy nie kontaktują się z Tobą mogą nie być Twoje kwalifikacje, ale brak słów kluczowych w CV. 

Słowa kluczowe to frazy, które precyzyjnie określają Twoje umiejętności, zakres odpowiedzialności czy funkcje jakie pełniłeś. Im więcej słów kluczowych w Twoim CV koresponduje ze słowami kluczowymi ogłoszenia, tym większa szansa na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę. 

Słowa kluczowe lepiej spełniają swoją rolę gdy odnoszą się do umiejętności technicznych niż tzw. miękkich. Słowa typu „znajomość SAP” bardziej przykuje uwagę rekrutującego niż „umiejętność współpracy w zespole”. To nie znaczy, że umiejętność współpracy w zespole nie jest pożądaną cechą, ale w pierwszej selekcji aplikacji decydujące znaczenie mają umiejętności techniczne jako warunek wstępny zaproszenia do procesu rekrutacji. Umiejętności społeczne są weryfikowane w kolejnych etapach rekrutacji. 

Rozmieszczenie słów kluczowych w CV również ma znaczenie. Zgodnie z ogólnie obowiązującą zasadą „first things first”, warto zadbać o to by słowa kluczowe znalazły się u góry strony. Wówczas jest większa szansa na to, że rekrutujący dotrze do nich zanim odrzuci Twoje CV. 

Jeśli wypróbowałeś już tą metodę, podziel się swoimi spostrzeżeniami.

 

 

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz