::. Czy Twoje CV ma słowa kluczowe?

Wysyłasz dziesiątki CV i nie ma odzewu? Powodem tego, że rekruterzy nie kontaktują się z Tobą mogą nie być Twoje kwalifikacje, ale brak słów kluczowych w CV. 

Słowa kluczowe to frazy, które precyzyjnie określają Twoje umiejętności, zakres odpowiedzialności czy funkcje jakie pełniłeś. Im więcej słów kluczowych w Twoim CV koresponduje ze słowami kluczowymi ogłoszenia, tym większa szansa na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę. 

Słowa kluczowe lepiej spełniają swoją rolę gdy odnoszą się do umiejętności technicznych niż tzw. miękkich. Słowa typu „znajomość SAP” bardziej przykuje uwagę rekrutującego niż „umiejętność współpracy w zespole”. To nie znaczy, że umiejętność współpracy w zespole nie jest pożądaną cechą, ale w pierwszej selekcji aplikacji decydujące znaczenie mają umiejętności techniczne jako warunek wstępny zaproszenia do procesu rekrutacji. Umiejętności społeczne są weryfikowane w kolejnych etapach rekrutacji. 

Rozmieszczenie słów kluczowych w CV również ma znaczenie. Zgodnie z ogólnie obowiązującą zasadą „first things first”, warto zadbać o to by słowa kluczowe znalazły się u góry strony. Wówczas jest większa szansa na to, że rekrutujący dotrze do nich zanim odrzuci Twoje CV. 

Jeśli wypróbowałeś już tą metodę, podziel się swoimi spostrzeżeniami.

 

 

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery