::. Czy Twoje CV ma słowa kluczowe?

Wysyłasz dziesiątki CV i nie ma odzewu? Powodem tego, że rekruterzy nie kontaktują się z Tobą mogą nie być Twoje kwalifikacje, ale brak słów kluczowych w CV. 

Słowa kluczowe to frazy, które precyzyjnie określają Twoje umiejętności, zakres odpowiedzialności czy funkcje jakie pełniłeś. Im więcej słów kluczowych w Twoim CV koresponduje ze słowami kluczowymi ogłoszenia, tym większa szansa na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę. 

Słowa kluczowe lepiej spełniają swoją rolę gdy odnoszą się do umiejętności technicznych niż tzw. miękkich. Słowa typu „znajomość SAP” bardziej przykuje uwagę rekrutującego niż „umiejętność współpracy w zespole”. To nie znaczy, że umiejętność współpracy w zespole nie jest pożądaną cechą, ale w pierwszej selekcji aplikacji decydujące znaczenie mają umiejętności techniczne jako warunek wstępny zaproszenia do procesu rekrutacji. Umiejętności społeczne są weryfikowane w kolejnych etapach rekrutacji. 

Rozmieszczenie słów kluczowych w CV również ma znaczenie. Zgodnie z ogólnie obowiązującą zasadą „first things first”, warto zadbać o to by słowa kluczowe znalazły się u góry strony. Wówczas jest większa szansa na to, że rekrutujący dotrze do nich zanim odrzuci Twoje CV. 

Jeśli wypróbowałeś już tą metodę, podziel się swoimi spostrzeżeniami.

 

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery