::. Czy odpowiadać na zewnętrzne ogłoszenia swojej firmy?

www.RozmowaRekrutacyjna.plPytanie, choć z pozoru głupie, dotyczy sytuacji, gdy firma rezygnuje z ogłoszenia rekrutacji wewnętrznej na wolne stanowisko pracy, w zamian dając ogłoszenie do prasy czy Internetu i szukając kandydatów na zewnątrz. Budzi to sprzeciw obecnych pracowników, którzy chętnie widzieliby się na nowym stanowisku, ale nikt im takiego przejścia nie zaproponował. Niektórzy zastanawiają się, czy pomimo tego nie wysłać swojej aplikacji w odpowiedzi na ogłoszenie?

 Moje doświadczenie rekrutującego praktyka mówi, że jeśli firma wystawia ogłoszenie na zewnątrz, to znaczy, że nie widzi potencjału na objęcie tego stanowiska przez osobę z wewnątrz firmy. Jeśli normą w Twojej firmie jest, że dostajesz jako pracownik wewnętrzne ogłoszenia o wakatach, a tym razem go nie dostałeś, to możesz z tego faktu wyciągnąć jeden z poniższych wniosków:

 

  1. Twoja firma rekrutuje kandydatów z zewnątrz, gdyż chce kupić wiedzę, której nie ma wewnątrz organizacji, a jej zdobycie kosztowałoby znacznie więcej niż zatrudnienie pracownika posiadającego tą wiedzę
  1. nie widzi potencjału osobowościowego do objęcia wakatu wewnątrz firmy, co często ma miejsce przy obejmowaniu stanowisk, o których mówi się jako o „wyzwaniu” (zdemotywowany zespół, trudny klient, słabe wyniki, zarządzanie zespołem indywidualistów, „ciężki teren”, itp)
  2. osoby, które potencjalnie mogłyby być rozpatrywane na to stanowisko osiągają wynagrodzenie przekraczające budżet stanowiska, na którym jest wakat

 

Czy warto więc w takim wypadku wysyłać aplikację? Musisz liczyć się z tym, że firma rekrutacyjna (jeśli jest zaangażowana w proces) poinformuje swojego zleceniodawcę, że wpłynęło takie zgłoszenie i zapyta jak się ma do niego ustosunkować. Jeśli kandydaci wewnętrzni nie będą rozpatrywani, Twoje nazwisko nie zostanie ujawnione. Jeśli będziesz brany pod uwagę, dasz swojemu pracodawcy sygnał, że przeglądasz zewnętrzne oferty pracy. W zależności od tego jak mocna jest Twoje pozycja w firmie, może to działać na Twoją korzyść lub niekorzyść, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery