Czego nauczyłeś się w tym roku?

Możesz uwierzyć, że to już grudzień?

Dla mnie to czas refleksji i podsumowań. Patrzę wstecz na rok, który przeleciał jak z bicia strzelił (Tobie też?) i myślę o tym czego nauczyłam się w tym roku.

I co będę chciała zrobić nowego w przyszłym!

Moją życiową maksymą jest to, by każdego roku uczyć się jednej nowej rzeczy. Przy czym nie mam na myśli wiedzy teoretycznej, ale – mówiąc po polsku:)– chodzi o skills. I tak moim wielkim osiągnieciem tego roku było przełamanie oporu przed poznaniem giełdy. Nigdy nie myślałam, że to mnie zainteresuje, a jednak przełamałam się i będę inwestować.

Pokonałam także lęk wysokości. Udało mi się przejść najtrudniejszą trasę w parku linowym. Bez życzliwych kibiców z teamu nie byłabym w stanie tego dokonać, bo przynajmniej kilka razy płakałam ze strachu i chciałam zawracać. Teraz wiem, jak wiele barier można sforsować pokonując swoje lęki i pozwalając innym sobie pomóc.

Ten rok był dla mnie rokiem intensywnej nauki, zarówno zawodowo jak i prywatnie. Objęłam w firmie globalną rolę w teamie HR i zarządzam teraz kilkoma innymi krajami. Po godzinach zaczęłam realizować swoją misję i rozpoczęłam projekt LadiesNOW. Ogłosiłam konkurs na osobistą historię Czytelniczek „Zawodowy zwrot” i napisałam trzecią książkę. Wyjdzie w świat na początku przyszłego roku.

Kupiliśmy dom. Kiedy piszę te słowa jestem na etapie przeprowadzki, czyli już nie w starym a jeszcze nie w nowym. To dla mnie najtrudniejszy czas, bo lubię mieć swoje miejsce. Ciężko mi znosić go z pokorą.

Nasz syn Alek poszedł do szkoły, szkoły wyjątkowej, bo waldorfskiej. Gdzie uczy się dzieci rozwiązywania konfliktów i negocjacji, buduje poczucie pewności siebie poprzez dużą ilością zajęć ręcznych i gdzie nie ma dzwonka. Takie dziecko, kiedy przychodzi ze szkoły do domu stanowi dla rodziców wyzwanie. Wiem co mówię, bo Alek chodził do tradycyjnego przedszkola i widzę ogromną różnicę. Jako rodzic, ze swoimi metodami wychowawczymi jestem od września cały czas na odwyku.

Poznałam w tym roku kilku wspaniałych ludzi: Anię, Pawła, Karolinę i Maćka, Monikę, Grażynkę, Hanię, Basię i Jacka, Justynę… Każdego z nich podziwiam, bo każdy z nich jest wyjątkowy i jest dla mnie inspiracją do własnego rozwoju.

Sama też pomogłam, poprzez coaching i książki, przynajmniej kilkudziesięciu osobom. Tyle się przynajmniej przyznało, przysyłając miłe słowa podziękowania:). A w 2015 ruszamy ze szkoleniami w projekcie „Ladies NOW!”, ukaże się kolejna inspirująca książka i będę mogła pomóc zbudować spełnione życie jeszcze kilku kobietom więcej….

Jeśli więc przy corocznym podsumowaniu nie odczuwasz ekscytacji i euforii, zaplanuj co chcesz zrobić ze swoim życiem w 2015 roku?

Dla tych, którzy tak jak ja planują w 2015 nadal rozwijać się, rosnąć i pokonywać swoje ograniczenia, zachęcam do odwiedzenia stron oraz  http://robbinswpolsce.pl To dwa najważniejsze wydarzenia szkoleniowe w Polsce, których nie sposób przeoczyć.

A dla tych, którzy potrzebują mojej osobistej pomocy by wskoczyć na właściwe tory, specjalna oferta już niebawem!

Pozdrawiam,
Angelika

2 thoughts on “Czego nauczyłeś się w tym roku?

 • at
  Permalink

  Witam Pani Angeliko
  Cieszę się że trafiłam na Pani stronę. Straciłam pracę prawie dwa lata temu. Do tej pory nie udało mi się znaleźć nowej, do tego w życiu prywatnym zdarzyło się kilka tragicznych wydarzeń. Idąc Pani śladem właśnie zrobiłam sobie „rachunek sumienia” z ostatniego roku, w przeciągu którego; zaczęłam uczyć się angielskiego, skończyłam roczną szkołę , zaczęłam roczną szkołę na kolejnym kierunku i właśnie zaliczyłam III semestr prawa i administracji. Może zbyt optymistycznie podchodzę do tych osiągnięć, ale chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle 🙂 I nadal jestem głodna wiedzy, rozwoju, tylko … żeby w końcu ktoś mnie zauważył i dał mi szansę (pracę), bona prawdę na wiele mnie stać…

  pozdrawiam serdecznie
  Asia

  Reply
  • at
   Permalink

   Asiu, trzymam za Ciebie kciuki i życzę przede wszystkim odwagi i optymizmu. Odwaga będzie Ci potrzebna by pchać się tam, gdzie strach iść, a optymizm by nie poddać się pomimo kilkunastu odmów. Rekrutacją rządzi statystyka, jeśli przeczytałaś moje książki to już to wiesz. Powodzenia!

   Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery