::. Co wpisać w rubryce doświadczenie?

Adrian zadał mi mailem pytanie:

Witam. Mam małe pytanko odnośnie rubryki. „doświadczenie zawodowe”, a mianowicie czy trzeba tam pisać wyłącznie udokumentowane stanowiska? Oraz czy trzeba koniecznie wpisać wszystkie stanowiska na których pracowaliśmy? 🙂 Mam na myśli, czy np. można dopisać „Inwestor giełdowy- praca na własny rachunek” a nie wpisywać prac, które są w CV zbędne. 

Witaj Adrianie,

w doświadczeniu zawodowym wpisujesz to, czym się rzeczywiście zajmowałeś. Nie zawsze pokrywa się to z formalnymi dokumentami potwierdzającymi Twoje zatrudnienie. Czy trzeba wpisywać wszystkie stanowiska? Ograniczyłabym się do tych najbardziej istotnych, związanych z pracą, o jaką się teraz starasz. Selekcji takiej możesz jednak dokonać pod jedynym warunkiem – zachowania ciągłości zatrudnienia.

Niektórzy kandydaci lansują teorię, że lepiej jest zostawić luki w życiorysie niż wpisać zatrudnienie nie związane ze stanowiskiem o jakie się ubiegasz, ale ja nie poszłabym tak daleko. Luki w CV zawsze wyglądają źle. Trudno jest potem na rozmowie rekrutacyjnej podać rozsądny powód, dla którego postanowiłeś zamieścić niektóre informacje, a inne zataić, bo na przykład pracowałeś w 2008 roku na stanowisku pracownika produkcji ale uznałeś, że nie jest to na tyle ważne doświadczenie by je w CV wpisać. Od razu tracisz na wiarygodności jako kandydat.

W podanym przez Ciebie przykładzie można jak najbardziej napisać„inwestor giełdowy”, jeśli sam uznasz, że wypisanie szczegółowych zadań, jakim się zajmowałeś nie przyczyni się do lepszej oceny Twojej kandydatury a należy raczej do kategorii przykrego obowiązku. Jeśli może to natomiast w jakikolwiek sposób podnieść Twoje notowania u osoby czytającej CV, to jak najbardziej je pisz!

Pozdrawiam i życzę sukcesów,

Angelika Śniegocka

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

Dodaj komentarz