::. Co pisać w treści maila?

www.RozmowaRekrutacyjna.plChcesz wysłać aplikację i już na wstępie napotykasz problem – co napisać w mailu? Może Cię to zdziwi, gdy powiem, że nic szczególnego, ale pomimo tego są kandydaci, którzy popełniają podstawowe błędy.

Na początku jest temat. Z tematem maila jest prosto, bo wpisujesz nr referencyjny ogłoszenia, po którym rekrutujący przypisze Twoją aplikację do odpowiedniego stanowiska.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wystarczy wpisanie samego stanowiska, możesz być w błędzie. Zdarza się, zwłaszcza w dużych firmach, że stanowiska o takiej samej nazwie pojawiają się w różnych pionach organizacji. Jeśli będziesz mieć pecha i równolegle będą prowadzone rekrutacje na to samo stanowisko w różnych działach/miastach firmy, nikt nie będzie się zastanawiać gdzie chcesz pracować tylko wyrzuci Twój życiorys do kosza.

Treść maila nie wymaga żadnej specjalnej formy. Wystarczy posłużyć się przykładową formułką: „W nawiązaniu do ogłoszenia z ofertą pracy dla…. chcę wyrazić zainteresowanie pracą w Państwa firmie. W załączeniu przesyłam swoją aplikację i z góry dziękuję za możliwość osobistego spotkania w celu zaprezentowania swojej kandydatury”. Możesz stworzyć oczywiście swoją własną formułkę, która będzie oddawać podobny sens.

Prawda jest taka, że choć treści maila prawie nikt nie czyta, to na niektórych rekrutujących złe wrażenie robi pusty mail, z samym tylko załącznikiem. Jak wyraziła się jedna z rekrutujących „to tak, jakby wejść do pokoju, rzucić aplikację na biurko i nie powiedzieć nawet dzień dobry”.

Tak więc nieważne co piszesz w treści maila, ważne że coś piszesz!


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


One thought on “::. Co pisać w treści maila?

  • at
    Permalink

    Radzę podziękować i powiedzieć prawdę. Nie jest to palenie mostów. Lepsze to niż wycofywanie się w połowie procesu rekrutacyjnego i pozostawienie po sobie złego wrażenia. Może będziesz chciał do nich kiedyś wrócić…

    Reply

Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery