::. Brak feedbacku po rozmowie

Dostaję często maile od Was z pytaniem „a co jeśli firma nie kontaktuje się w wyznaczonym czasie?”.  Nie zakładaj wtedy najgorszego.

Powody, dla których nikt nie oddzwania po wywiadzie rzadko – prawie nigdy –mają coś wspólnego z Twoją osobą. Ktoś z rekrutujących zachorował, ktoś inny jest potem na delegacji, pojawiły się zmiany organizacyjne w firmie i już nikt nie wie pod kogo ma podlegać to stanowisko… dziesiątki powodów, na które nie masz wpływu a które nic nie mają wspólnego z Twoją osobą.

Po upływie terminu, w którym miałeś otrzymać informację zwrotną, na pewno warto zadzwonić z pytaniem, czy decyzja została już podjęta.  Ale jeśli otrzymasz wymijającą odpowiedź, przyjmij to z pokorą. Mogło się zdarzyć, że w firmie zaszły na tyle duże zmiany, że proces rekrutacji został wstrzymany albo nikt nie wie kiedy zostanie podjęta decyzja – i to dalej nie ma nic wspólnego z Twoją osobą. Przejdź nad tym do porządku dziennego i szukaj pracy w innym miejscu.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji


"Rozmowa kwalifikacyjna, O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących ", wydanie drugie - Angelika Śniegocka - Wydawnictwo Helion
Zamów egzemplarz autorski książki z autografem i bonem rabatowym na sesje coachingu kariery z autorką
Tylko przez krótki czas, możesz stać się właścicielem autorskiego egzemplarza mojej książki, wraz ze spersonalizowanym autografem, bezpłatną wysyłką na terenie Polski i bonem w wysokości 100 zł na sesje coachingu kariery ze mną.

One thought on “::. Brak feedbacku po rozmowie

  • at
    Permalink

    To czekanie jest najgorsze. Z drugiej strony daje nadzieję na to, że kiedyś telefon zadzwoni albo mail nadejdzie… tylko co jeśli nie zadzwonią, nie wyślą maila? Szukać winy w sobie – swoim CV – i poprawiać czy wysyłać dalej i czekać?

    Reply

Dodaj komentarz