::. Aplikacja do pracy – na papierze?

www.RozmowaRekrutacyjna.plwww.RozmowaRekrutacyjna.plOstatnio otrzymałam od Czytelnika bardzo dobre pytanie o sens wysyłania do firm aplikacji papierowych. Czy w dobie poczty elektronicznej takie zgłoszenie ma jeszcze rację bytu?

 

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od znajomości odpowiedzi na drugie pytanie, a mianowicie kto w procesie rekrutacji rozdaje karty. Oczywiście, będąc poza firmą, nie znasz na nie odpowiedzi. Dlatego polecam kierowanie się jedną prostą zasadą – aplikacja elektroniczna w dużych firmach i papierowa w małych. Swój los zawsze warto oddać w ręce decydentów, czyli osób mających kompetencje do podejmowania decyzji w sprawie wstępnej selekcji kandydatów, bo od niej wszystko się zaczyna.

 

Fora dyskusyjne pełne są opowieści o zazdrosnych sekretarkach czy bojących się konkurencji handlowcach, którzy kasują wszystkie ciekawe aplikacje kandydatów, mogących zagrozić ich pozycji w firmie. Choć większość z tych opowieści można włożyć między bajki, nie sposób ignorować faktu, że w małych firmach to właściciel decyduje o tym kto zostanie zatrudniony. Warto więc bezpośrednio do niego kierować aplikację.

 

Nie ulegałabym jednak dobrym radom, by prosto z ulicy odważnie „uderzać” do Prezesa. Nie wygląda to profesjonalnie. Prezes, który przyjmuje takich interesantów też nie wygląda profesjonalnie, a w biznesie szanuje się swój czas i wizerunek. Możesz trafić na prezesa, który oddaje rekrutację w ręce zaufanych ludzi i zostaniesz bezpardonowo zbyty. Dlatego odradzam takie „kolędowanie” po gabinetach szefów. Wystarczy zaadresować kopertę na nazwisko prezesa (asystentki nie otwierają takiej korespondencji) lub złożyć aplikację przez książkę podawczą w sekretariacie firmy, gdzie zostanie jej nadany numer korespondencji przychodzącej. Taka zapobiegliwość jest w zupełności wystarczająca


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.
Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać, znaleźć pomysł na dochodowy biznes, zacząć inwestować i cieszyć się bogatym życiem.
W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA, jeszcze przed jej oficjalna premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Pobierz Bezpłatny Kurs Na Temat Skutecznej Rekrutacji i...Daj Się Dobrze Zatrudnić

Email:
Imię:
Zgadzam się z polityką prywatnościGwarantuję Ci 100% prywatności. Wiadomości ode mnie otrzymuje już ponad 6700 osób.


* otrzymasz również dostęp do Biuletynu Dyrektora Personalnego oraz nagrań audio na temat budowania kariery